Een Europese uitslag die nog eens doet denken aan de beste jaren. FC Barcelona stoot door in de Europa League na een overtuigende prestatie tegen Napoli. Nog voor het kwartier schoten Alba en De Jong - een héérlijke knal - raak. Via Insigne stribbelde de thuisploeg nog even tegen, maar Piqué en Aubameyang deden de boeken dicht.
Na de 1-1 uit de heenmatch kon het nog alle kanten op, maar een geïnspireerd Barcelona maakte in Napels al snel zijn dominantie duidelijk. De bezoekers voetbalden als vanouds, met veel bewegende spelers en vlotte combinaties waar Napoli zich geen raad mee wist.
Na minder dan een kwartier keek de thuisploeg al tegen een dubbele achterstand aan en dat was geenszins overdreven, want Barcelona was heer en meester. Bij de 0-1 was Alba de afwerker met dienst na een messcherpe counter, de 0-2 werd door De Jong enig mooi in de kruising geschilderd.
Napoli was van slag, maar Ter Stegen gaf de thuisploeg moed. De bezoekende goalie maaide Osimhen domweg onderuit in de zestien, Insigne liet het geschenkje niet liggen.
Barcelona liet de aansluitingstreffer evenwel niet aan zijn hart komen. De jongens van Xavi bleven de bal vlotjes rondtikken en op slag van rust mikte Piqué de geruststellende 1-3 binnen.
Napoli kwam nog vinnig uit de kleedkamer, maar de goeie intenties verwaterden snel, zeker toen Aubameyang op het uur voor de fraaie 1-4 zorgde. Invaller Dries Mertens zag Politano in het slot nog milderen, al was die goal slechts een voetnoot.
Barcelona staat in de 1/8e finales en werpt zich op als dé favoriet voor de eindzege in de Europa League, een competitie die het nog nooit kon winnen.
4 goals voor de rust:
2 goals na de rust:
Fase per fase
tweede helft, minuut 96 match afgelopen
Gele kaart voor Pablo Gavi van FC Barcelona tijdens tweede helft, minuut 94
tweede helft, minuut 93. Einde. Het zit erop in het Stadio Diego Armando Maradona. Barcelona stoot op overtuigende wijze door naar de 1/8e finales van de Europa League en werpt zich op als de topfavoriet voor de eindzege. Napoli kan zich vanaf nu focussen op de titelstrijd in Italië. .
Einde
Het zit erop in het Stadio Diego Armando Maradona. Barcelona stoot op overtuigende wijze door naar de 1/8e finales van de Europa League en werpt zich op als de topfavoriet voor de eindzege. Napoli kan zich vanaf nu focussen op de titelstrijd in Italië.
tweede helft, minuut 90. Nog 3 minuten. Ter Stegen duwt nog een schot van Petagna in hoekschop, maar die levert geen gevaar op. We krijgen nog 3 minuten extra tijd. .
Nog 3 minuten
Ter Stegen duwt nog een schot van Petagna in hoekschop, maar die levert geen gevaar op. We krijgen nog 3 minuten extra tijd.
tweede helft, minuut 88. Politano mildert nog tot 2-4.
Politano mildert nog tot 2-4
Doelpunt tijdens tweede helft, minuut 88 door Matteo Politano van Napoli. 2, 4.
goal
Napoli FC Barcelona einde
24
tweede helft, minuut 87. Politano mildert. We wilden net zeggen dat de schwung helemaal uit de wedstrijd verdwenen is en dan valt de 2-4 plots uit de lucht. Politano komt goed jagen, verovert de bal en mikt de bal fraai naast Ter Stegen tegen het net. In het stadion zorgt dat niet meteen voor een explosie van vreugde, de fans beseffen dat het al gelopen is. .
Politano mildert
We wilden net zeggen dat de schwung helemaal uit de wedstrijd verdwenen is en dan valt de 2-4 plots uit de lucht. Politano komt goed jagen, verovert de bal en mikt de bal fraai naast Ter Stegen tegen het net. In het stadion zorgt dat niet meteen voor een explosie van vreugde, de fans beseffen dat het al gelopen is.
tweede helft, minuut 83. Op deze manier werpt Barcelona zich toch op als de grote favoriet om de Europa League te winnen. Een te mijden tegenstander in de volgende ronde voor de andere kandidaten. Peter Vandenbempt.
Op deze manier werpt Barcelona zich toch op als de grote favoriet om de Europa League te winnen. Een te mijden tegenstander in de volgende ronde voor de andere kandidaten.
Peter Vandenbempt
tweede helft, minuut 82. Petagna komt kapitein Insigne aflossen. Die wordt door de thuisfans getrakteerd op een fluitconcert. "Dat had nu ook niet gehoeven", vindt Peter Vandenbempt. .
Petagna komt kapitein Insigne aflossen. Die wordt door de thuisfans getrakteerd op een fluitconcert. "Dat had nu ook niet gehoeven", vindt Peter Vandenbempt.
tweede helft, minuut 82. Vervanging bij Napoli, Andrea Petagna erin, Lorenzo Insigne eruit
tweede helft, minuut 79. Op een vrije trap vanaf de linkerflank gaat Ter Stegen vlotjes onder de bal door. De inlopende man van Napoli aan de tweede paal klimt niet hoog genoeg om de bal binnen te knikken. .
Op een vrije trap vanaf de linkerflank gaat Ter Stegen vlotjes onder de bal door. De inlopende man van Napoli aan de tweede paal klimt niet hoog genoeg om de bal binnen te knikken.
tweede helft, minuut 79. Vervanging bij FC Barcelona, Luuk de Jong erin, Pierre-Emerick Aubameyang eruit
tweede helft, minuut 77. Een mooie actie van Ounas krijgt geen vervolg in de zone van de waarheid. De Franse Algerijn probeert de bal tot bij Dries Mertens te steken, maar die pass is niet zuiver genoeg. .
Een mooie actie van Ounas krijgt geen vervolg in de zone van de waarheid. De Franse Algerijn probeert de bal tot bij Dries Mertens te steken, maar die pass is niet zuiver genoeg.
tweede helft, minuut 77. Vervanging bij FC Barcelona, Ousmane Dembélé erin, Adama Traoré eruit