Een Derby der Lage Landen in het rugby: Nederland en België strijden zaterdag om de 5e plaats in het Rugby Europe Championship. De winnaar van het duel in Amsterdam mag naar de kwalificaties voor het WK. Kijk zaterdag vanaf 13 uur met livestream naar de wedstrijd op deze pagina.
Nederland - Belgiëlaatste update: ongeveer 2 uur geleden
Livestream op sporza.be
Sporza zendt de kraker morgen exclusief uit op de website en app. Vanaf 12.55 uur kan je op deze pagina terecht voor livebeelden met commentaar van Kenneth De Vlieger en George McLachlan. De partij begint om 13 uur, rond 14.40 uur kennen we de uitkomst.
Nederland kloppen om WK-droom levend te houden
De Belgische rugbymannen spelen zaterdag om 13 uur hun klassementswedstrijd om de vijfde plaats van het Rugby Europe Championship (REC), het tweede niveau in Europa.
Maar er staat meer op het spel dan een 5e plek in het REC: de vijfde mag immers naar een ultiem WK-kwalificatietoernooi in november in Dubai. Daar is nog 1 ticket te verdienen voor het WK 2027 in Australië. WK-deelname is de grote droom van de Belgen.
De Belgische rugbymannen werkten de voorbije weken de groepsfase van het REC af. Daarin eindigden ze op de derde plaats in poule B, na nederlagen in Portugal (40-30) en in Bergen tegen Roemenië (14-31) en een zege in Duitsland (19-39).
De top 2 in de twee REC-groepen - Portugal en Roemenië in de poule van de Belgen - plaatsten zich voor de halve finales en waren zo zeker van een ticket voor het WK.
In de klassementswedstrijden voor 5 tot en met 8 wipte België begin maart in Waterloo overtuigend Zwitserland met 38-5. Nederland versloeg Duitsland met 38-9.
België en Nederland spelen zo een rechtstreeks duel om de vijfde plaats. België is de nummer 26 van de wereld, Oranje de nummer 24.
WK-kwalificatietoernooi in Dubai in november
De vijfde van Europa mag naar een WK-kwalificatietoernooi in november in Dubai, waar een laatste WK-ticket wordt verdeeld.
Ook de derde van Zuid-Amerika, de verliezer van de barrage tussen Zuid-Amerika en de Pacific en de winnaar van de barrage tussen Afrika en Azië zijn daar aanwezig.
Van die 4 toernooilanden mag er nog 1 naar het WK.