Kroonprinses Puck Pieterse claimt de troon op de Muur van Hoei voor Demi Vollering, geen top 10 voor Lotte Kopecky
Puck Pieterse (22) heeft haar geweldig voorjaar bekroond met de mooiste overwinning uit haar prille carrière. Op de Muur van Hoei troefde ze op een groter verzet topfavoriete Demi Vollering af. Lotte Kopecky speelde niet mee voor de knikkers en moest vrede nemen met de 12e plaats in de Waalse Pijl.
De Waalse Pijl in een notendop
- SleutelmomentBij de start was het afwachten of Lotte Kopecky haar klimmersbenen kon laten zien. De slotbeklimming leek net wat te lastig voor de wereldkampioene. Puck Pieterse verteerde de hellingen beter en kon in een prangende sprint Demi Vollering verslaan.
- Winnaar van de dagPuck Pieterse pakt haar eerste overwinning van het seizoen. De Nederlandse reed dit jaar tal van ereplaatsen bij elkaar, maar schiet nu de hoofdvogel af.
- Verliezer van de dagDemi Vollering wist haar favorietenrol niet waar te maken. Ze botste op een sterke Pieterse en werd tweede. Jammer voor haar ploeg, want die reden de hele dag op kop.
Eindelijk raak!
Puck Pieterse rijdt al het hele voorjaar dichte ereplaatsen bij elkaar, maar kon nog niet winnen. Tot vandaag.
In een prangende sprint op de loeisteile Muur van Hoei was de Nederlandse kroonprinses meteen de beste bij haar debuut. Ze klopte onder meer Demi Vollering, die het vuur aan de lont stak op de slotbeklimming en het grootste deel van de slotbeklimming voor haar rekening nam. Longo Borghini vervolledigde het podium.
Verder was het ook uitkijken naar de klimcapaciteiten van Lotte Kopecky, maar op de Muur van Hoei moest ze al snel haar meerdere erkennen in de andere springveren.
De wereldkampioene raakte eerder wel achterop na een valpartij en moest van fiets wisselen. Allemaal problemen die ze snel kon oplossen, maar de steile finish was er dus te veel aan.
Het zal volgende week dus in Luik-Bastenaken-Luik moeten gebeuren voor Lotte Kopecky, die meer dan ooit haar zinnen heeft gezet op de Ardennenklassiekers. Al heeft ze er met Pieterse een nieuwe topconcurrente bij.
Puck Pieterse: "Het begin van de wedstrijd was vrij makkelijk. Er waren wat prikjes, maar nooit een grote aanval. Onze ploeg had de wedstrijd de hele dag onder controle, dan moest ik het wel afmaken. Of ik het al kan geloven? Nee, nog niet echt."
Lotte Kopecky: "De Muur van Hoei is heel lastig. Mijn ploegmaten hebben me goed afgezet, maar ik zat op de limiet. Ik kon niet met de eerste vijf opdraaien. Toch een beetje teleurgesteld."
Elisa Longo Borghini: "Ik ben blij met mijn derde plaats. We zijn gekomen voor de overwinning, maar dit was het maximum dat haalbaar was. In de laatste 150 meter ontplofte ik. Zondag in Luik-Bastenaken-Luik kan het anders zijn."
Uitslag Waalse Pijl (vrouwen)
naam | resultaat | ploeg | |
---|---|---|---|
1 | Puck Pieterse | in 3u53'25" | |
2 | Demi Vollering | +2" | |
3 | Elisa Longo Borghini | +6" | |
4 | Katarzyna Niewiadoma | " | |
5 | Liane Lippert | +11" | |
6 | Kimberley Le Court | +14" | |
7 | Juliette Labous | +15" | |
8 | Nienke Vinke | " | |
9 | Niamh Fisher-Black | +20" | |
10 | Mijntje Geurts | " |
Fase per faselaatste update: 2 dagen geleden
Straf eindschot! Puck Pieterse houdt Vollering af op de Muur van Hoei
Niewiadoma, Lippert, Le Court, Labous, Vinke, Fisher-Black en Geurts vervolledigen de top 10.
Pieterse wint
Eindelijk raak dit voorjaar! Puck Pieterse verslaat topfavoriete Demi Vollering en wint de Waalse Pijl. Longo Borghini is derde.
Pieterse, Vollering en Longo Borghini liggen in polepositie. Wie wint de sprint?
Te steil voor Kopecky. De wereldkampioene zal niet winnen. Labous ment het peloton voor Vollering.
Kopecky zit in het midden van het peloton. Kan ze nog opschuiven?
Vollering wordt naar voren gebracht, Pieterse zit in haar wiel.
Laatste kilometer
Het moment waar we al de hele dag op wachten is aangebroken. De Muur van Hoei zal beslissen wie vandaag haar handen in de lucht mag steken. Wie zakt erdoor? En wie triomfeert?
Kopecky bengelt achteraan op voorlaatste klim: "Oogt niet zo veelbelovend"
Geen aanvallen op de Côte de Cherave. We maken ons op voor een zinderende finale op de flanken van de Muur van Hoei. Wie trekt aan het langste eind?
Moeilijk moment Kopecky?
Lotte Kopecky bengelt achteraan het peloton. Heeft de wereldkampioene het moeilijk of spaart ze haar krachten voor de finale?
Op de Côte de Cherave worden de benen een laatste keer getest. Achteraan staat de deur open, één voor één moeten renners het peloton laten gaan.
Einde verhaal voor Kerbaol
Cédrine Kerbaol heeft alles gegeven, maar is er nu toch aan voor de moeite. De Franse renster van EF is ingelopen.
Côte de Cherave
Het is tijd om aan de voorlaatste beklimming van de dag te beginnen. Krijgen we hier al een aanval of gooien de topfavorietes pas op de Muur van Hoei hun kaarten op tafel?
De laatste jasjes worden uitgedaan. Het is tijd voor de echte finale. De Côte de Cherave en de Muur van Hoei zullen beslissen wie deze wedstrijd wint.
Chabbey offert zich op
Elise Chabbey zal niet winnen vandaag. De Zwitserse heeft alles gegeven voor topfavoriete en teamgenote Vollering. Op 14 km van de streep moet ze lossen.
Kerbaol blijft vechten
Kerbaol blijft maar geven. De Française beschikt over wonderbenen. Haar voorsprong bedraagt 17 seconden. Wanneer pakt het peloton haar terug?