Alexis Vuillermoz (TotalEnergies) heeft de 2e etappe in de Dauphiné op zijn naam geschreven. De Fransman maakte deel uit van een groepje dat net uit de klauwen van een jagend peloton bleef. Wout van Aert (Jumbo-Visma) won de sprint van de grote groep en is zijn leiderstrui kwijt aan de ritwinnaar.

De 2e etappe van de Dauphiné in een notendop:
- Winnaar van de dag: Aanvallers die niet met lege handen achterblijven, het blijft een van de mooiste koersscenario's. Alexis Vuillermoz zet zichzelf na enkele mindere jaren weer helemaal op de kaart.
- Verliezer van de dag (1): Het is zonde dat Xandres Vervloesem (22) zijn gezellen op de col van 2e categorie niet kon volgen, want anders had de jongeling van Lotto-Soudal kunnen meesprinten voor de zege.
- Verliezers van de dag (2): De ploegmakkers van Wout van Aert hebben zich misschien iets te veel ingehouden in de achtervolging op de leiders, maar ook te veel andere ploegen keken de kat uit de boom. Wie het niet probeert, kan natuurlijk niet winnen.
- Morgen: De finish ligt na een uitsmijter van zo'n 6 kilometer aan ruim 5 procent. De klassementsmannen zullen bij de pinken moeten zijn.
Vluchters zingen het uit tot het einde
Dylan Groenewegen (BikeExchange) hoopte dat hij deze keer niet zou kapseizen, maar de snelste sprinter in dit veld was er op de zwaarste klim van de dag vrij snel aan voor de moeite.
In de jacht op 6 leiders draaiden Ineos Grenadiers en EF-EasyPost de vijs stevig aan en vooral Laurens De Plus fnuikte de kansen van Groenewegen én de kopgroep.
Of zo leek het toch, maar het tweede deel van dat klassieke scenario bleef ergens haperen.
Het resterende vijftal – zonder de geloste Xandres Vervloesem (Lotto-Soudal) – verkocht zijn huid erg duur en in het peloton wilden te weinig ploegen de rekening delen.
In de slotfase stond Jumbo-Visma er op het moment van de waarheid alleen voor, waardoor de jackpot was weggelegd voor Alexis Vuillermoz (TotalEnergies), Olivier Le Gac (Groupama-FDJ), Anders Skaarseth (Uno-X), Kevin Vermaerke (DSM) of Anthony Delaplace (Arkéa-Samsic).
Le Gac verraste de rest met een krachtige en ouderwetse vroege aanzet, maar Vuillermoz remonteerde zijn landgenoot nog na een lange sprint.
Wout van Aert werd 6e en staat zijn leiderstrui af aan de Franse dagwinnaar.

"Ik dacht: "Waarom doe ik niet hetzelfde als die renner van Intermarché gisteren?""
Alexis Vuillermoz (34) won in 2015 op de Mûr-de-Bretagne in de Tour de France, maar zijn carrière zat daarna wat in het slop. Bij TotalEnergies vindt hij nu zijn tweede adem.
"Ik heb moeilijke jaren achter de rug, maar dit seizoen draait het goed", reageerde de nummer 10 van de Waalse Pijl.
"Een zege ontbrak nog en de rit van morgen lag me eigenlijk beter. Ik wilde niet aanvallen, maar ik ging toch mee."
"Ik dacht echt dat we nog zouden worden ingerekend en toen Olivier Le Gac aanzette in de sprint, meende ik dat het verloren was."
"Maar tegelijk dacht ik aan de renner van Intermarché-Wanty-Gobert (Taco van der Hoorn) in die koers (Brussels Cycling Classic) gisteren. Hij gaf ook niet op. Waarom zou ik niet hetzelfde doen? Met succes", lachte de Fransman.
naam | resultaat | ploeg | |
---|---|---|---|
1 | 4:03:34 | ![]() | |
2 | +0 | ![]() | |
3 | +0 | ![]() | |
4 | +0 | ![]() | |
5 | +0 | ![]() | |
6 | +5 | ![]() | |
7 | +5 | ![]() | |
8 | +5 | ![]() | |
9 | +5 | ![]() | |
10 | Aliaksandr Riabushenko | +5 | ![]() |
naam | resultaat | ploeg | |
---|---|---|---|
1 | 8:40:55 | ![]() | |
2 | +3 | ![]() | |
3 | +4 | ![]() | |
4 | +5 | ![]() | |
5 | +7 | ![]() | |
6 | +9 | ![]() | |
7 | +10 | ![]() | |
8 | +11 | ![]() | |
9 | +12 | ![]() | |
10 | +13 | ![]() |
Fase per fase
rit | datum | start - finish | type rit | totaal | winnaar | leider |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 05/06 | La Voulte-sur-Rhône - Beauchastel | 191,8 km | Wout van Aert | Wout van Aert | |
2 | 06/06 | Saint-Péray - Brives-Charensac | 169,8 km | Alexis Vuillermoz | Alexis Vuillermoz | |
3 | 07/06 | Saint-Paulien - Chastreix-Sancy | 169 km | David Gaudu | Wout van Aert | |
4 | 08/06 | Montbrison - Saint-Étienne-le-Molard | 31,9 km | Filippo Ganna | Wout van Aert | |
5 | 09/06 | Thizy-les-Bourgs - Chaintré | 162,3 km | Wout van Aert | Wout van Aert | |
6 | 10/06 | Rives - Gap | 196,5 km | Valentin Ferron | Wout van Aert | |
7 | 11/06 | Saint-Chaffrey - Vaujany | 134,8 km | Carlos Verona | Primož Roglic | |
8 | 12/06 | Saint-Alban-Leysse - Plateau de Solaison | 138,8 km | Jonas Vingegaard | Primož Roglic |