Ga naar de inhoud
Kortrijk lijkt op weg naar de eerste overwinning van het seizoen.
Jupiler Pro League klassement
ploegptnmm+m-m=d+d-
1Union351511223516
2Anderlecht341610243217
3KAA Gent28157172416
4Cercle Brugge25158611814
5Antwerp24156363013
6KRC Genk24156362815
7Club Brugge23156452715
8Standard20155551621
9STVV19154471824
10KV Mechelen18155731619
11RWDM17154651827
12Charleroi16154741725
13KAS Eupen14154921832
14OH Leuven12153932030
15Westerlo11162952132
16KV Kortrijk91521031032
ploegptnmm+m-m=d+d-
1Union198611218
2Anderlecht197601166
3KAA Gent1684041510
4Cercle Brugge158530119
5Antwerp177502203
6KRC Genk107214149
7Club Brugge137304167
8Standard12832387
9STVV118332710
10KV Mechelen10733175
11RWDM97223811
12Charleroi1584131311
13KAS Eupen772411017
14OH Leuven88242119
15Westerlo48161919
16KV Kortrijk88242714
ploegptnmm+m-m=d+d-
1Union167511148
2Anderlecht1594231611
3KAA Gent12731396
4Cercle Brugge10733175
5Antwerp781341010
6KRC Genk148422146
7Club Brugge108341118
8Standard87232814
9STVV871151114
10KV Mechelen88242914
11RWDM882421016
12Charleroi17061414
13KAS Eupen78251815
14OH Leuven47151921
15Westerlo781341213
16KV Kortrijk17061318
KV KortrijkCercle Brugge
wisselspelers
54
Ojo
coaches
scheidsrechter
Erik Lambrechts
stadion
Guldensporenstadion
toeschouwers
5479

KV Kortrijk is rode lantaarn kwijt na zenuwslopend slot tegen Cercle Brugge

 vr 29 september 2023 22:42
KV Kortrijk
einde
2-1
Cercle Brugge
  1. 6' - Geel - Aleksandar Radovanovic
  2. 36' - Geel - Dion De Neve
  1. 56' - Verv. Nayel Mehssatou door Ryan Alebiosu
  2. 58' - Doelpunt - Dion De Neve (1 - 0)
  3. 65' - Verv. Dion De Neve door Sheyi Ojo
  4. 66' - Verv. Nils de Wilde door Hannes Van der Bruggen
  5. 66' - Verv. Jordan Semedo door Flavio Nazinho
  6. 76' - Verv. Yann Gboho door Alan Minda
  7. 77' - Doelpunt - Isaak Davies (2 - 0)
  8. 81' - Geel - Mounaim El Idrissy
  9. 82' - Verv. Jesper Daland door Edgaras Utkus
  10. 82' - Verv. Hugo Siquet door Kazeem Olaigbe
  11. 86' - Verv. Isaak Davies door Kristiyan Malinov
  12. 86' - Verv. Mounaim El Idrissy door Massimo Bruno
  13. 90+2' - Doelpunt - Leonardo Lopes (2 - 1)
  14. 90+6' - Geel - Edgaras Utkus
Jupiler Pro League - speeldag 9 - 29/09/23 - 20:45
timeiconplayerhomeTimehomeIconhomePlayerscoreawayPlayerawayIconawayTime
58'
Dion De Neve
58'
Dion De Neve
1 - 0
77'
Isaak Davies
77'
Isaak Davies
2 - 0
90+2'
Leonardo Lopes
2 - 1
Leonardo Lopes
90+2'

Glen De Boeck zat nog in de tribune, maar de nieuwe coach van Kortrijk zag zijn team al meteen heropleven. De thuisploeg zorgde voor de eerste driepunter van het seizoen na een 2-1-zege tegen Cercle Brugge. Kortrijk bibberde nog in het slot, maar geeft de rode lantaarn gewoon door aan Westerlo.

Kortrijk - Cercle Brugge in een notendop:
  • Sleutelmoment: Het allerlaatste fluitsignaal brengt de verlossing voor KV Kortrijk. Op dat moment pompt Cercle Brugge nog heel wat ballen in de Kortrijkse zestien, maar scoren lukt na de 2-1 van Lopes Da Silva niet meer voor de Vereniging.
 
  • Man van de match: Dion De Neve. Niet alleen voor zijn treffer, maar wel voor zijn tomeloze inzet. Als een jong veulen draafde de 22-jarige Belg zijn linkerflank op en af en leverde hij ook enkele heel scherpe voorzetten af.
 
  • Opvallend: De fans moesten er 9 speeldagen op wachten, maar de eerste driepunter van het seizoen is een feit voor Kortrijk. Het is al sinds vorig seizoen, op 18 maart, geleden dat het in de competitie nog eens kon winnen. Toen won KVK verrassend van Club Brugge.

 

Veel strijd, weinig kansen

Was het omdat de nieuwe coach in de tribune zat? Feit is wel dat KV Kortrijk heel bedrijvig aan de partij begon. Het zag er dan niet allemaal academisch uit, dat kan van beide ploegen gezegd worden, maar de inzet was wel aanwezig. Het truitje nat maken, dat zagen ook de thuisfans graag gebeuren. Het was echter wel wachten op grote kansen. Er werden vooral veel duels uitgevochten en er werd gestreden voor elke morzel grond.


Mehssatou kreeg nog de grootste mogelijkheid op zijn bord, maar hij kon de prima aangesneden voorzet van De Neve niet verzilveren. Daarvoor lag Semedo in de weg. Het was een zeldzaam gevaar, want de doelmannen moesten in de eerste helft de handen nauwelijks uit de mouwen steken. 

Nog bibberen in het slot

Gelukkig bracht de tweede helft wel wat beterschap op dat vlak. Al viel de 1-0 toch wat uit de lucht. Bij Cercle Brugge stonden ze bij een inworp wat te slapen en daar profiteerde De Neve van. Hij frommelde het leer in doel. De Kortrijkse spionkop kon een eerste keer ontploffen. 


Op dat moment was Mehssatou al op een draagbaar van het veld gedragen met wat op het eerste gezicht een ernstige blessure leek te zijn. De vervanger luisterde naar de naam Alebiosu en die liet zich meteen ook gelden. Hij spurtte op zijn rechterflank zijn longen uit zijn lijf om dan de 2-0 panklaar voor Davies te leggen. Kortrijk op een zucht van de eerste zege van het seizoen.


Maar het werd zowaar nog bibberen. Na een afgeslagen hoekschop viel de bal goed voor de voeten van Ravych. Die pikte er aan de tweede paal Lopes Da Silva uit en hij kopte de aansluitingstreffer nog binnen. Het was plots pompen of verzuipen voor KV Kortrijk, maar de Kerels trokken de overwinning alsnog over de streep. Cercle Brugge blijft zo achter met 0 op 9.

Muslic: "Moeten nu kalm blijven"
  • Miron Muslic (Cercle Brugge): "Het was een heel hectische eerste helft. Die goal van Kortrijk kwam uit het niets. Ik denk dat we op dat moment wel beter moeten verdedigen. We probeerden dan de gelijkmaker te pakken te krijgen. Dan werd het plots heel open. Kortrijk kreeg een kans op de tegenaanval. Daarna deden we er alles aan om terug te komen in de wedstrijd. We hebben nooit opgegeven, maar het was niet genoeg om op z'n minst een punt te pakken. In de start van de tweede helft hadden we nochtans alles onder controle. We verliezen nu drie wedstrijden op rij, maar daarvoor wonnen we ook drie partijen op rij. We moeten nu kalm blijven."
 
  • Joseph Akpala (KV Kortrijk): "Het geloof was er echt in onze ploeg. De spelers waren klaar om elk duel aan te gaan. Dat was voor de wedstrijd ook onze focus. Ze deden het uitstekend. Als je kijkt naar wat er de laatste drie, vier dagen gebeurd is dan moeten de spelers mentaal sterk zijn. Ik ben zeer tevreden met de mentaliteit. Je zag hoe gefocust en hongerig ze waren. Ik moet mijn groep dan ook feliciteren. De groep heeft nooit opgegeven."
Fase per fase
22:45
Einde

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost maar de eerste driepunter is eindelijk een feit voor KV Kortrijk. In de tweede helft kwamen de Kerels 2-0 voor na doelpunten van De Neve en Davies. In het slot zorgde Lopes Da Silva nog voor de 2-1, maar meer kreeg Cercle Brugge niet voor mekaar. 

90+12' tweede helft
90+8'
90+8'

Bijna had Lopes Da Silva een tweede roos achter zijn naam. Hij infiltreert goed op een hoekschop, maar kan het leer niet kadreren. Enorme kans wel op de gelijkmaker. 

90+6'
Cercle Brugge
90+4'
Het doelpunt telt

De VAR trekt de lijnen wel nog voor alle zekerheid. Stond Lopes Da Silva buitenspel of niet? Het doelpunt gaat gewoon door. We hebben dus weer een wedstrijd. 

90+3'
Lopes Da Silva met de 2-1!

Daar is dan toch de aansluitingstreffer. Na een hoekschop valt het leer voor de voeten van Ravych. Die dropt het leer aan de tweede paal en daar staat Lopes Da Silva op de goede plek om binnen te koppen: 2-1. Cercle leeft nog. 

90+1'
10 minuten extra

Cercle Brugge krijgt nog een kleine levenslijn toegeworpen. We krijgen namelijk nog tien minuten extra tijd. Kunnen de troepen van Muslic het nog spannend maken?

90+1'
10 - extra time
Er komen 10 minuten extra tijd bij.
90'

Alebiosu trekt zijn turbo nog een keer op gang op zijn rechterflank. Ook nu levert hij een goede voorzet af richting Ojo. Die kan er nog net zijn voet tegen zetten, maar ook niet meer dan dat. 

87'

De Vereniging probeert de druk nu wel wat op te voeren. Maar voorlopig zonder al te veel succes. Kansen in elkaar knutselen blijkt toch moeilijk voor Cercle Brugge vanavond.

86'
85'

Cercle Brugge krijgt nu een vrije trap op een hoogst interessante plek. Olaigbe zet zich achter de bal en trapt het leer pardoes in de muur. Hier zat toch meer in.

82'
wissel
Cercle Brugge
82'
wissel
Cercle Brugge
81'