- 39' - Doelpunt - Antoine Bernier (0 - 3)
- 36' - Doelpunt - Marius Mouandilmadji (0 - 2)
- 31' - Geel - Jan Král
- 14' - Geel - Jason Davidson
- 5' - Doelpunt strafschop - Marius Mouandilmadji (0 - 1)
- 4' - Geel - Regan Charles-Cook
- 90+1' - Geel - Sambou Sissoko
- 89' - Geel - Sami Lahssaini
- 85' - Geel - Jerome Deom
- 82' - Verv. Jason Davidson door James Jeggo
- 78' - Verv. Marius Mouandilmadji door Simon Elisor
- 78' - Verv. Antoine Bernier door Valentin Guillaume
- 74' - Geel - Boris Lambert
- 60' - Doelpunt - Gary Magnée (1 - 3)
- 57' - Verv. Sandro Tremoulet door Morgan Poaty
- 48' - Geel - Sandro Tremoulet
Seraing heeft haar eerste drie punten van het seizoen beet. Na een doelpuntrijke eerste helft, was de buit al binnen bij de rust. Een onmachtig Eupen kon geen mirakel meer verrichten en blijft zo hangen in de gevarenzone.
Eupen-Seraing in een notendop
- Sleutelmoment: Van de 36ste tot de 39ste minuut kan Eupen even niet meer mee. Seraing maakt in die korte tijd twee doelpunten, waarbij de Eupense verdediging er zeker niet goed uit zag.
- Man van de match: Antoine Bernier was met de assist voor de 0-2 en zelf met de goal voor de 0-3 cruciaal in de Luikse aanval en dirigent van de winst. In de tweede helft verdween hij wel uit de wedstrijd maar hij had zijn job al ruim gedaan. Konan N'Dri van Eupen krijgt wel een shout-out: zijn inzet en dribbels maakten van de tweede helft nog een leuk kijkstuk.
- Opvallend: Seraing scoorde tot voor deze wedstrijd nog maar één doelpunt dit seizoen. Gesproken van een verbetering.
Wedstrijd beslist in eerste helft
De wedstrijd was nog niet goed onderweg of scheidsrechter Arthur Denil moest, na VAR-consultatie, al naar de penaltystip wijzen. De bal raakte de hand van Charles-Cook in de zestien. Marius Mouandilmadji zette feilloos om.
Daarna leek het wachten op de reactie van Eupen, dat echter niks klaarspeelde. Aan de overkant werd de wedstrijd dan op enkele minuten beslist: uitblinker Bernier zette doelpuntenmaker Mouandilmadji op weg naar zijn tweede en maakte de wedstrijd even later zelf dood.
Bernd Storck probeerde het na de rust met vier nieuwe namen, waaronder N'Dri. Die zorgden voor dreiging én een doelpunt van Magnée, van net buiten de zestien. Een doelpunt van Konan N'Dri werd nog afgekeurd voor buitenspel maar echt vrezen voor de overwinning moesten de Metallos nooit.
Seraing is nog niet weg uit de gevarenzone maar mag positief naar boven kijken. Eupen had na een loodzware periode (Charleroi, Club, Genk en Antwerp) nood aan drie punten, dat het niet kreeg.
- Bernd Storck (Eupen): "Verdedigend was het niet goed vandaag. Als je de duels verliest, kan je de match niet winnen. De tweede en de derde goal staan we telkens man op man maar verliezen we toch. Het wordt een heel moeilijk seizoen, als je naar het klassement kijkt, maar we moeten in onszelf blijven geloven."
- José Jeunechamps (Seraing): "Dankzij ons heel snelle doelpunt kregen we zelfvertrouwen. Daarna zijn we het spel blijven spelen zoals we het afgesproken hadden, heel de match lang. Wanneer de mentaliteit er is, wanneer we de juiste offensieve loopacties maken en positief spel spelen, kan Seraing tegenstanders het moeilijk maken.
- Yentl Van Genechten (Eupen): "De nederlaag komt heel hard aan. Ze hebben snel zes-zeven kansen om te scoren en bij ons was de eerste helft helemaal niet goed genoeg, vooral vanachter dan. We hadden de voorbije weken veel laten zien maar van dat alles was vandaag niets meer te merken."
- Marius Mouandilmadji (Seraing): "Grote opluchting voor de groep, zeker na de 0 op 12. Deze punten zijn belangrijk voor ons. We hebben op training heel goed gewerkt en voelden dat het vandaag het moment was om de eerste drie punten te pakken, die ons kunnen lanceren in de competitie."

