Ga naar de inhoud
Jupiler Pro League klassement
ploegptnmm+m-m=d+d-
1Union773424557827
2Club Brugge723421497237
3Anderlecht6434186107236
4Antwerp633419965538
5KAA Gent623418885630
6Charleroi5434151095546
7KV Mechelen5234151275761
8KRC Genk5134151366647
9STVV5134151364240
10Cercle Brugge4534121394946
11OH Leuven41341013114758
12KV Oostende3734101773461
13KV Kortrijk3734915104348
14Standard363491693251
15KAS Eupen323481883761
16Zulte Waregem323481884269
17RFC Seraing283482243068
18Beerschot163442643376
ploegptnmm+m-m=d+d-
1Union331710433214
2Club Brugge361710163616
3Anderlecht351710254119
4Antwerp31179443019
5KAA Gent361711333716
6Charleroi26177552416
7KV Mechelen341710343624
8KRC Genk331710433918
9STVV24177732623
10Cercle Brugge22176742320
11OH Leuven25177642525
12KV Oostende18175931937
13KV Kortrijk19175842324
14Standard14173951526
15KAS Eupen16174941829
16Zulte Waregem19175842332
17RFC Seraing18175931630
18Beerschot131741211633
ploegptnmm+m-m=d+d-
1Union441714124613
2Club Brugge361711333621
3Anderlecht29178453117
4Antwerp321710522519
5KAA Gent26177551914
6Charleroi28178543130
7KV Mechelen18175932137
8KRC Genk18175932729
9STVV27178631617
10Cercle Brugge23176652626
11OH Leuven16173772233
12KV Oostende19175841524
13KV Kortrijk18174762024
14Standard22176741725
15KAS Eupen16174941932
16Zulte Waregem131731041937
17RFC Seraing101731311438
18Beerschot31701431743
StandardKV Mechelen
wisselspelers
coaches
scheidsrechter
Bram Van Driessche
stadion
Sclessin
toeschouwers
10286

Storm op Sclessin: KV Mechelen klopt Standard in de extra tijd

 zo 30 januari 2022 20:21
    1. 76' - Verv. Renaud Emond door Jackson Muleka
    2. 77' - Geel - Noe Dussenne
    3. 84' - Geel - Thibaut Peyre
    Jupiler Pro League - speeldag 25 - 30/01/22 - 18:30

    Standard is zijn ongeslagen status in 2022 kwijt. Het was nochtans de betere ploeg en kwam op voorsprong tegen KV Mechelen, maar gaf die bonus na de pauze uit handen. Nikola Storm, stilaan hersteld van een coronabesmetting, velde het verdict in de slotfase: 1-2.

    Standard - KV Mechelen in een notendop
    • Sleutelmoment: Invallers Carcela en Muleka krijgen in de slotfase tot tweemaal toe de kans om Mechelen in te blikken, maar verknoeien het. Eerst spelen ze het slordig uit en daarna komt Muleka in de baan van Carcela's schot struikelen.
    • Man van de Match: Telkens Mathieu Cafaro aan de bal kwam, deden de Kakkers het bij wijze van spreken in hun broek. De Fransman lijkt een bijzonder nuttige aankoop te worden voor Standard, al deemsterde hij na de rust wel enigszins weg.
    • Opvallend: Opvallend onopvallend, tot hij de wedstrijd in de laatste minuut van de reguliere speeltijd besliste met een typisch doelpunt. Met intussen twaalf goals is Nikola Storm na Vanzeir en Vossen de beste Belgische schutter in de Jupiler Pro League.
    Bekijk de goals uit Standard - KV Mechelen (1-2)
    Cafaro schenkt Standard verdiende voorsprong

    Bij Standard, ongeslagen in 2022, hadden Dussenne en Dragus zich in de ploeg gewerkt. Mechelen kwam door een corona-break zonder al te veel ritme aan de aftrap, maar kon wel opnieuw een beroep doen op Schoofs en doelman Coucke.

     

    De wedstrijd kwam maar moeizaam op gang. Pas na een dik kwartier bracht Standard er met zijn vinnige vleugelspelers wat schwung in. Een slalom van Dønnum eindigde in de kleine rechthoek en Emond mikte op Coucke na een versnelling van Cafaro. Een zwabberend schot van diezelfde Cafaro viel nipt naast de winkelhaak.

     

    KVM antwoordde met een slap schotje van Sjved en was al lang blij dat het met een brilscore de rust zou halen. Dat was echter buiten uitblinker Cafaro gerekend, die in de rebound Coucke te grazen nam met een botsende volley.

    Walsh verschalkt bijna zijn eigen doelman
    KV Mechelen klauwt zich naar overwinning

    Bij Standard waren ze nog onder de indruk van misschien wel hun beste helft van het seizoen, toen de gelijkmaker viel. Sjved loodste Mrabti handig door de buitenspelval en de Zweed maakte het overhoeks af.

     

    Mechelen wilde duidelijk meer, maar de thuisploeg toonde veerkracht. Dit keer trok Dønnum de kar met weer een lange dribbel en moest Coucke een lastige poging van Raskin redden. Ook een verre vrije trap van Cafaro bracht de doelman in de problemen.

     

    Beide ploegen trokken nu met open vizier ten aanval. Malinwa tekende een prachtig patroon op het gras, alleen kon Cuypers de aanval niet bekronen. Even later was er een beenveeg van Bodart nodig op een schuiver van Sjved. Het Luikse antwoord kwam van invaller Carcela en Muleka, maar die maakten er tot twee keer toe een boeltje van.

     

    Een puntendeling leek in de maak, tot Storm plots kwam aanwaaien. Met twee mannetjes voor zich stuurde hij de bal toch in het kleinste gaatje aan de eerste paal. KVM mag met enkele wedstrijden te goed blijven dromen, voor Standard blijft het een donkergrijs seizoen.

    Storm: "Kan een kwartier alles geven"
    • Arnaud Bodart verloor een wedstrijd die zijn Standard in handen had. "We speelden een van onze beste helften sinds lang. We verliezen de wedstrijd omdat we te snel na de rust een doelpunt slikken. In onze situatie hebben we niet het volle vertrouwen en zijn we beginnen twijfelen. Maar we moeten nu niet te veel gaan nadenken en alles weggooien."
    • Nikola Storm glunderde zichtbaar onder zijn mondmasker. "Leuk hé! In de eerste helft hadden we het een beetje moeilijk, maar na die goal in de tweede helft voelde je dat we in ons spel kwamen. Het doet natuurlijk deugd om de winning goal te maken. Op zich voel ik me goed, maar het is fysiek een beetje zoeken hoe ik de match kan verteren. Als ik een kwartier mag invallen, kan ik wel alles geven."
    Fase per fase
    90+5' tweede helft
    90+4'
    Einde

    Standard was op punten zeker de betere ploeg, maar koopt er niks voor. Mechelen toonde zich efficiënter en wiste dankzij Mrabti en Storm de openingsgoal van Cafaro uit.

    90+3'

    Muleka krijgt ditmaal een knal van Dewaele tegen zijn been. De Congolees beleeft niet zijn meest gelukkige avond.

    90+1'
    Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen (𝕏). U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
    90+1'
    90+1'
    4 - extra time
    Er komen 4 minuten extra tijd bij.
    90'
    Storm doet het!

    Hij liep er sinds zijn invalbeurt een beetje voor spek en bonen bij, maar nu beslist hij wellicht de wedstrijd. Ook al is er amper ruimte, Storm kapt en vindt het sleutelgat in de korte hoek.

    88'

    Beide ploegen gaan toch wat voorzichtiger spelen. De absolute slotfase komt er dan ook aan.

    88'
    86'
    Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen (𝕏). U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
    85'

    Dønnum bereikt Carcela, die opnieuw zijn tijd neemt. Deze keer kan hij wel afdrukken, maar het lijkt erop alsof ploegmaat Muleka in de weg komt struikelen.

    84'
    KV Mechelen
    82'

    Het blijft een boeiende wedstrijd tussen twee ploegen die geen genoegen nemen met een punt.

    79'

    Vanlerberghe maait naast de bal, maar krijgt een tweede kans omdat Carcela nog wil kappen. Uiteindelijk kan hij opruimen, maar Mechelen ontsnapt hier.

    78'
    Hoofd tegen hoofd

    Muleka en Peyre kijken alleen naar de bal en knallen in de lucht tegen elkaar. Hopelijk kunnen ze allebei voort na die klap.

    77'
    Standard
    75'

    Van Damme staat klaar om, tegen zijn vorige werkgever, zijn debuut te maken voor Standard. Ook Muleka zal mogen invallen.