Hannes Wolf, begin dit seizoen nog aan de slag bij Genk, heeft zijn vuurdoop bij Leverkusen overleefd. Tegen hekkensluiter Schalke 04 knoopte Die Werkself aan met de overwinning na het ontslag van de Nederlander Peter Bosz.
Leverkusen leek lang de seizoensrevelatie in de Bundesliga, maar zakte de voorbije weken door het ijs. De terugval naar de 6e plek kostte Peter Bosz de kop. Met ex-Genk-coach Hannes Wolf aan het roer hoopte het bestuur het tij nog te keren.
Wolf miste in 2019 nog zijn start bij Genk (2-2 tegen Moeskroen), maar voelt zich duidelijk beter op Duitse bodem. Lucas Alario en Patrik Schick hielpen hun nieuwe coach goed uit de startblokken.
Het eerste doelpunt van de 37-jarige Klaas-Jan Huntelaar sinds zijn terugkeer bij Schalke 04 kon het debuut van Wolf niet meer vergallen. Schalke heeft een wonder nodig om zich nog te redden: het staat 13 punten achter met nog 7 wedstrijden op de kalender.
Fase per fase
tweede helft, minuut 94 match afgelopen
Gonçalo Paciência (FC Schalke 04) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Exequiel Palacios (Bayer 04 Leverkusen). tweede helft, minuut 93.
Gonçalo Paciência (FC Schalke 04) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Exequiel Palacios (Bayer 04 Leverkusen).
Exequiel Palacios (Bayer 04 Leverkusen) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Can Bozdogan (FC Schalke 04). tweede helft, minuut 92.
Exequiel Palacios (Bayer 04 Leverkusen) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Can Bozdogan (FC Schalke 04).
Leon Bailey (Bayer 04 Leverkusen) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Amine Harit (FC Schalke 04). tweede helft, minuut 92.
Leon Bailey (Bayer 04 Leverkusen) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Amine Harit (FC Schalke 04).
Er komen 3 minuten extra tijd bij. tweede helft, minuut 91.
3 - extra time
Er komen 3 minuten extra tijd bij.
Amine Harit (FC Schalke 04) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Exequiel Palacios (Bayer 04 Leverkusen). tweede helft, minuut 90.
Amine Harit (FC Schalke 04) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Exequiel Palacios (Bayer 04 Leverkusen).
Florian Wirtz (Bayer 04 Leverkusen) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Can Bozdogan (FC Schalke 04). tweede helft, minuut 88.
Florian Wirtz (Bayer 04 Leverkusen) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Can Bozdogan (FC Schalke 04).
Leon Bailey neemt de hoekschop voor Bayer 04 Leverkusen. Hij dropt de bal centraal voor doel. tweede helft, minuut 86.
Leon Bailey neemt de hoekschop voor Bayer 04 Leverkusen. Hij dropt de bal centraal voor doel.
tweede helft, minuut 82. Vervanging bij Bayer 04 Leverkusen, Moussa Diaby erin, Nadiem Amiri eruit
Klaas-Jan Huntelaar kan scoren voor FC Schalke 04. De assist komt op naam van Can Bozdogan.
Doelpunt tijdens tweede helft, minuut 81 door Klaas-Jan Huntelaar van FC Schalke 04. 2, 1.
goal
Bayer 04 Leverkusen FC Schalke 04
einde
21
De poging wordt gered door Lukáš Hrádecký (Bayer 04 Leverkusen). De keeper ging goed plat en kon de bal klemmen. tweede helft, minuut 80.
De poging wordt gered door Lukáš Hrádecký (Bayer 04 Leverkusen). De keeper ging goed plat en kon de bal klemmen.
Gonçalo Paciência (FC Schalke 04) haalt uit met zijn linker... tweede helft, minuut 80.
Gonçalo Paciência (FC Schalke 04) haalt uit met zijn linker...
Karim Bellarabi (Bayer 04 Leverkusen) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Sead Kolašinac (FC Schalke 04). tweede helft, minuut 80.
Karim Bellarabi (Bayer 04 Leverkusen) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Sead Kolašinac (FC Schalke 04).
De bal gaat over de achterlijn in hoekschop. Die wordt genomen door Leon Bailey (Bayer 04 Leverkusen), maar zijn voorzet is te kort en wordt weggewerkt. tweede helft, minuut 77.
De bal gaat over de achterlijn in hoekschop. Die wordt genomen door Leon Bailey (Bayer 04 Leverkusen), maar zijn voorzet is te kort en wordt weggewerkt.
Exequiel Palacios (Bayer 04 Leverkusen) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Amine Harit (FC Schalke 04). tweede helft, minuut 75.
Exequiel Palacios (Bayer 04 Leverkusen) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Amine Harit (FC Schalke 04).
tweede helft, minuut 75. Vervanging bij FC Schalke 04, Alessandro Schöpf erin, Mehmet-Can Aydin eruit