De Belgische handbalploeg mag vanaf dit jaar een gooi doen naar een ticket voor het EK van 2024. Na de vlotte zege donderdag hielden de Red Wolves vanavond gelijke tred met Luxemburg in de barrages.
barrages EK 2024 | ||
---|---|---|
Luxemburg | België | 26-32 |
België | Luxemburg | 27-27 |
België mocht vanavond met 6 punten verschil verliezen dankzij de 26-32-zege in de heenmatch.
Maar de Red Wolves speculeerden niet en wervelden zelf naar een 8-4-voorsprong in Hasselt. Met dank aan de efficiënte Yannick Glorieux en Raphaël Kotters. Luxemburg knokte zich terug in de partij, 13-13 was de ruststand.
Zonder de geblesseerde Sébastien Danesi keken de Belgen plots tegen een driepuntenkloof aan in de 2e helft. Van 18-21 gingen de Red Wolves naar 22-22. Beide teams hielden gelijke tred tot het laatste fluitsignaal: 27-27.
De Red Wolves overleven zo de barrages en mogen vanaf oktober strijden voor een EK-ticket. 32 teams zullen worden onderverdeeld in 8 groepen. De top 2 en de 4 beste derdes van elke groep plaatsen zich voor het EK van 2024.