
heen | terug | ||
---|---|---|---|
Sporting Pelt | Wezet | 32-35 | 31-33 |
Tongeren | Bocholt | 26-26 | 21-29 |
heen | terug | ||
---|---|---|---|
Hasselt | Haacht | 27-25 | 36-27 |
uitslagen Final Six | ||
---|---|---|
Wezet | Haacht | 40-28 |
Sporting Pelt | Bocholt | 30-31 |
Tongeren | Wezet | 20-20 |
Bocholt | Hasselt | 30-16 |
Haacht | Tongeren | 28-33 |
Hasselt | Sporting Pelt | 20-39 |
Hasselt | Bocholt | 24-34 |
Haacht | Wezet | 31-42 |
Bocholt | Sporting Pelt | 35-28 |
Wezet | Tongeren | 34-26 |
Sporting Pelt | Hasselt | 35-20 |
Tongeren | Haacht | 35-24 |
Stand poule A | |||
---|---|---|---|
M | Ptn | ||
1. | Bocholt | 4 | 8 |
2. | Pelt | 4 | 4 |
3. | Hasselt | 4 | 0 |
Stand poule B | |||
---|---|---|---|
M | Ptn | ||
1. | Wezet | 4 | 7 |
2. | Tongeren | 4 | 5 |
3. | Haacht | 4 | 0 |
De nummers 1 en 2 van elke poule spelen na de reguliere competitie kruisfinales. De winnaars daarvan spelen de finale om de titel, op 5 juni in Hasselt.
Achilles Bocholt en HC Wezet spelen om de nationale handbaltitel
In het handbal nadert de ontknoping van een minicompetitie met 6 clubs. Wezet en bekerwinnaar Bocholt hebben zich kunnen plaatsen voor de finale.
Achilles Bocholt en HC Wezet hebben zich zaterdag geplaatst voor de finale van het Belgisch handbalkampioenschap.
Bocholt had het na het 26-26-gelijkspel in de heenwedstrijd een kwartier moeilijk tegen Tongeren. Dat klampte aan tot 6-6, maar in het tweede deel van de eerste helft moest het de rol lossen. Uiteindelijk won de bekerwinnaar met 29-21.
Wezet had het niet onder de markt tegen Sporting Pelt. Pas halverwege de tweede helft kon het afstand nemen: 33-31.
De finale vindt volgend weekend in Hasselt plaats.
Wezet is goed op weg om na de bekerfinale ook de titelfinale te bereiken. Het won de heenmatch bij Sporting Pelt met 32-35. Zaterdag kan het het in eigen huis afmaken.
Datzelfde kan ook gezegd worden van Bocholt, dat de laatste 4 keer kampioen werd in het handbal. Bocholt had verrassend veel moeite met Tongeren, dat de favoriet op 26-26 hield.
Wezet trekt dinsdag voor de heenwedstrijd in de kruisfinales naar Pelt. Woensdag neemt Tongeren het in de eigen Eburons Dome op tegen Bocholt. De terugwedstrijden worden volgende week zaterdag afgewerkt.
Sporting Pelt heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kruisfinales van het Belgisch kampioenschap handbal. Sporting kon zich thuis tegen Hasselt een nederlaag met achttien doelpunten verschil veroorloven maar liet het uiteraard niet zo ver komen.
Toch was het bij een 0-4 stand na drie minuten even schrikken voor Pelt maar bij 16-10 aan de rust was natuurlijk alle twijfel weg. Weinig tempo en opwinding in de tweede helft die met 35-20 cijfers werd afgesloten.
In de B-poule eindigde de laatste wedstrijd tussen Tongeren en Atomix op een duidelijke 35-24 zege voor de Limburgers, die aan de rust al een 18-10 voorsprong hadden.
Bocholt heeft ook zijn 4e match in de groepsfase gewonnen en blijft ongeslagen leider in poule A. Het weet nu al dat het in de kruisfinales Wezet vermijdt, dat het vorige week nog versloeg in de bekerfinale. Wezet was een maatje te groot voor Tongeren (34-26) en eindigt zeker als winnaar van poule B.
Terwijl Bocholt het in de kruisfinales tegen Tongeren opneemt, moet Wezet nog een weekje wachten op zijn tegenstander. Pelt en Hasselt spelen dan tegen elkaar met de 2e plaats als inzet.