
kalender Formule 1 2022 | |||
---|---|---|---|
datum | grand prix | winnaar 2022 | winnaar 2021 |
20/03 | Bahrein (Sakhir) | Leclerc | Hamilton |
27/03 | Saudi-Arabië (Jeddah) | Verstappen | Hamilton |
10/04 | Australië (Melbourne) | Leclerc | - |
24/04 | Emilia-Romagna (Imola) | Verstappen | Verstappen |
08/05 | Miami (Florida) | Verstappen | - |
22/05 | Spanje (Barcelona) | Verstappen | Hamilton |
29/05 | Monaco (Monaco) | Perez | Verstappen |
12/06 | Azerbeidzjan (Bakoe) | Verstappen | Pérez |
19/06 | Canada (Montréal) | Verstappen | - |
03/07 | Groot-Brittannië (Silverstone) | Sainz | Hamilton |
10/07 | Oostenrijk (Spielberg) | Leclerc | Verstappen |
24/07 | Frankrijk (Le Castellet) | Verstappen | Verstappen |
31/07 | Hongarije (Boedapest) | Verstappen | Ocon |
28/08 | België (Spa-Francorchamps) | Verstappen | Verstappen |
04/09 | Nederland (Zandvoort) | Verstappen | Verstappen |
11/09 | Italië (Monza) | Verstappen | Ricciardo |
25/09 | Rusland (Sotsji) | geschrapt | Hamilton |
02/10 | Singapore (Marina Bay) | Perez | - |
09/10 | Japan (Suzuka) | Verstappen | - |
23/10 | VS (Austin) | Verstappen | Verstappen |
30/10 | Mexico (Mexico City) | Verstappen | Verstappen |
13/11 | Brazilië (Sao Paulo) | Russell | Hamilton |
20/11 | Abu Dhabi (Abu Dhabi) | Verstappen | Verstappen |
Pos. | Rijder | Constructeur | Punten |
---|---|---|---|
1 | ![]() | Red Bull Racing | 454 |
2 | ![]() | Scuderia Ferrari | 308 |
3 | ![]() | Red Bull Racing | 305 |
4 | ![]() | Mercedes | 275 |
5 | ![]() | Scuderia Ferrari | 246 |
6 | ![]() | Mercedes | 240 |
7 | ![]() | McLaren | 122 |
8 | ![]() | Alpine | 92 |
9 | ![]() | Alpine | 81 |
10 | ![]() | Alfa Romeo | 49 |
Pos. | Constructeur | Punten |
---|---|---|
1 | Red Bull Racing | 759 |
2 | Scuderia Ferrari | 554 |
3 | Mercedes | 515 |
4 | Alpine | 173 |
5 | McLaren | 159 |
6 | Alfa Romeo | 55 |
7 | Aston Martin | 55 |
8 | Haas F1 Team | 37 |
9 | AlphaTauri | 35 |
10 | Williams Racing | 8 |
Autoritaire Max Verstappen is ook heer en meester in het hol van de leeuw
WK-leider Max Verstappen heeft het Europese zomerluik van de Formule 1 afgesloten met een duidelijke zege in Monza. Charles Leclerc kon zijn pole niet verzilveren bij de 75e verjaardag van Ferrari. Het was een frustrerende namiddag voor de Monegask, die een mogelijk slotoffensief achter de safety car zag sterven. Verstappen haalde zo zijn eerste podium ooit in het hol van de leeuw.

Door de vele gridstraffen na de kwalificaties was het startveld grondig door elkaar geschud.
De atypische startvolgorde moest en zou weer de normale gedaante krijgen door incidenten, de timing van de bandenwissels en het betere gokwerk.
De incidenten bleven uit, maar na de snelle opgave van Sebastian Vettel kwam er toch heel even een virtual safety car na ruim 10 ronden.
Ferrari gokte op de valreep en riep polesitter Charles Leclerc binnen. Hij leek een beetje voordeel te boeken, maar zeker geen volledige slag.
Max Verstappen was toen al razendsnel opgeschoven vanaf P7 en werd daar voor het eerst leider.
De Nederlander speelde met Leclerc in het middenrif even haasje-over, maar moest zijn trukendoos nooit bovenhalen in een rechtstreeks duel.

De Italiaanse GP doofde dan ook uit als een nachtkaars, tot Daniel Ricciardo in de slotfase zijn wagen op een gevaarlijke plek parkeerde.
De safety car gaf iedereen een onverhoopte kans op een spannende ontknoping, maar het gevaarte werd niet tijdig uit de weg geruimd, waardoor een finish achter de safety car onvermijdelijk was.
De processie betekende een anticlimax, maar Verstappen – voor het eerst winnaar in Monza – trok er zich geen bal van aan.
Hij boekte in Italië zijn 5e zege op een rij, zijn 11e al van het seizoen. Op 2 oktober krijgt hij in Singapore al een eerste matchbal voor een nieuwe titel.

"Het was een geweldige race", reageerde winnaar Max Verstappen, begeleid door gejoel vanuit de tribunes.
"We waren met elke band sneller. Ik zat meteen in mijn ritme en kon snel opschuiven. Het was fijn om zo te racen."
"Het is jammer dat er geen herstart kwam door de safety car, maar dit was een prima dag. Het heeft even geduurd voor ik hier op het podium sta, maar eindelijk is het zover."
"Het einde was frustrerend", jammerde Charles Leclerc over de ontknoping. "Ik wilde nog racen. Zonde. Ik heb alles gegeven. We waren sterk, maar het was niet goed genoeg."
Pos. | Rijder | Constructeur | Tijd | Punten |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | Red Bull Racing | 25 | |
2 | ![]() | Scuderia Ferrari | 18 | |
3 | ![]() | Mercedes | 15 | |
4 | ![]() | Scuderia Ferrari | 12 | |
5 | ![]() | Mercedes | 10 | |
6 | ![]() | Red Bull Racing | 9 | |
7 | ![]() | McLaren | 6 | |
8 | ![]() | AlphaTauri | 4 | |
9 | ![]() | Williams Racing | 2 | |
10 | ![]() | Alfa Romeo | 1 |
Max Verstappen boekt zijn 11e zege van het seizoen, maar dit is geen race die zal bijblijven. Ferrari heeft gegokt, maar kwam er als verliezer uit, al leek de WK-leider sowieso ongenaakbaar. Het is wel een jammerlijk einde achter de safety car.
In processie bollen ze over de finish:
Verstappen
Leclerc
Russell
Sainz
Hamilton
Perez
Norris
Gasly
De Vries
Zhou
Fluitconcerten in Monza. Het zou sowieso aartsmoeilijk geweest zijn voor Charles Leclerc, maar dit is natuurlijk niet waar je als F1-fan op hoopt.
Max Verstappen zal deze race - na een einde achter de safety car - winnen.
Deze race eindigt met een anticlimax. De safety car entert niet. Weg is de kans op een laatste manoeuvre...
Jammer!
Aan het einde van deze ronde moet de safety car naar binnen. Het is voorlopig een soepje, want niet alle rijders zijn tussen Max Verstappen en Charles Leclerc verdwenen. Dit wordt een sof...
Het ontdubbelen begint, maar waar zit leider Max Verstappen? De tijd dringt...
Nog 3 ronden en de McLaren staat te koekeloeren op een gevaarlijke plek. Daar is eindelijk een truck om de wagen uit de weg te ruimen. Net op tijd? Het wordt bijzonder nipt. Misschien krijgen we nog 1 racerondje...
De klok tikt weg in het nadeel van Charles Leclerc. Krijgt hij nog wel een ronde om een pijl af te vuren? Max Verstappen enerveert zich te pletter.
Bij zo'n situatie denk je meteen terug aan Abu Dhabi vorig jaar, maar dit is nog iets anders. De wagen van Daniel Ricciardo is nog altijd niet opgeruimd.
Nog 5 ronden en dit kan nog een hectisch slot worden. Er wordt nu gebabbeld dat het een lieve lust is. Wie boekt hier nog een voordeel mee?
In de pitlane staan ze klaar bij Red Bull en Ferrari. De VSC wordt een safety car!
Wordt het toch nog spannend? Daniel Ricciardo ligt eruit en daar is de gele vlag weer. Plots wordt er geschakeld.
De spanning is al een eeuwigheid verdwenen uit deze race. Ferrari heeft gegokt met een snelle wissel bij Charles Leclerc, maar Max Verstappen is weer autoritair. Dit wordt 5 op een rij.
Verstappen
Leclerc
Russell
Sainz
Hamilton
Norris
Perez
Ricciardo
Gasly
De Vries
In de pitbox van Red Bull komen ze naar buiten: het is voor Sergio Perez. Verandert er nog iets aan het podium? Voorlopig niet.
Voorin ligt alles schijnbaar vast, achterin valt ook Lance Stroll nog uit. Nog 12 ronden.