• home
  • video
  • pas verschenen

    Wielerkalender 2020 - 2019 - 2018

    Door het coronavirus is de oorspronkelijke kalender helemaal in de war gestuurd. Dit is wat de UCI op 5 mei bekendgemaakt heeft. De Tour heeft met 29/08-20/09 een nieuwe datum, daarna volgen het WK, de Giro en de Vuelta.

    De nieuwe wielerkalender voor 2020

    Juli
    23/07-26/07 Sibiu Cycling Tour (Roe) Mühlberger
    28/07-01/08 Ronde van Burgos (Spa) Evenepoel
    Augustus
    01/08 Strade Bianche (Ita) Van Aert
    01/08-04/08 Ronde van Occitanië (Fra) Bernal
    02/08 Circuito de Getxo (Spa) Caruso
    03/08 Gran Trittico Lombardo (Ita) G.Izagirre
    05/08 Milaan-Turijn (Ita) Démare
    05/08-09/08 Ronde van Polen (Pol) Evenepoel
    06/08 Mont Ventoux Dénivelé (Fra) Vlasov
    06/08-09/08 Ronde van Tsjechië (Tsj) Howson
    07/08-09/08 Ronde van de Ain (Fra) Roglic
    08/08 Milaan-Sanremo (Ita) Van Aert
    12/08 Gran Piemonte (Ita) G.Bennett
    12/08-16/08 Dauphiné (Fra) Martinez
    15/08 Ronde van Lombardije (Ita) Fuglsang
    15/08 Dwars door het Hageland Rickaert
    16/08-19/08 Ronde van Wallonië Démare
    18/08 Ronde van Emilië (Ita) Vlasov
    20/08 BK tijdrijden Van Aert
    18/08-21/08 Ronde van de Limousin (Fra) Wackermann
    24/08 EK tijdrijden Küng
    25/08 Bretagne Classic (Fra) Matthews
    26/08 EK wielrennen wegrit Nizzolo
    27/08-30/08 Ronde van Poitou-Charentes (Fra) Démare
    29/08 Druivenkoers Sénéchal
    29/08 Trofeo Matteotti (Ita) Conti
    29/08-20/09 Tour de France (Fra) Pogacar
    29/08-02/09 Ronde van Hongarije (Hon) Valter
    30/08 Brussels Cycling Classic Merlier
    30/08 Memorial Pantani (Ita) Felline
    September
    01/09-05/09 Ronde van Denemarken (Den) afgelast
    01/09-05/09 Coppi e Bartali (Ita) Narvaez
    06/09 Ronde van de Doubs (Fra) Vliegen
    06/09 Maryland Cycling Classic (VS) afgelast
    07/09-14/09 Tirreno-Adriatico (Ita) Yates
    08/09-13/09 Ronde van Roemenië (Roe) Grosu
    12/09 Eurométropole Tour afgelast
    13/09 Antwerp Port Epic Vermeersch
    13/09 GP Fourmies (Fra) afgelast
    15/09-19/09 Ronde van Luxemburg (Lux) Ulissi
    16/09 GP van Wallonië afgelast
    16/09 Ronde van Toscane (Ita) Gaviria
    16/09-19/09 Ronde van Slovakije (Svk) Steimle
    17/09 Coppa Sabatini (Ita) Smith
    19/09 Primus Classic afgelast
    19/09 Ronde van de Apennijnen (Ita) Hayter
    20/09 Gooikse Pijl Van Poppel
    20/09 GP d'Isbergues (Fra) Bouhanni
    22/09 BK wielrennen De Bondt
    22/09 Parijs-Camembert (Fra) Godon
    23/09 Omloop van het Houtland afgelast
    25/09 WK-tijdrit in Imola (Ita) Ganna
    27/09 WK-wegrit in Imola (Ita) Alaphilippe
    27/09 Parijs-Chauny (Fra) Bouhanni
    29/09-03/10 BinckBank Tour (Bel/Ned) Van der Poel
    29/09-04/10 Ronde van Kroatië (Kro) afgelast
    30/09 Waalse Pijl Hirschi
    Oktober
    03/10-25/10 Giro (Ita)  
    04/10 Luik-Bastenaken-Luik Roglic
    04/10 Tour de Vendée (Fra) afgelast
    06/10 Binche-Chimay-Binche - Mémorial VDB afgelast
    07/10 Brabantse Pijl Alaphilippe
    10/10 Amstel Gold Race (Ned) afgelast
    11/10 Gent-Wevelgem M.Pedersen
    11/10 Parijs-Tours (Fra) C.Pedersen
    12/10 Ordiziako Klasika (Spa) Carr
    14/10 Scheldeprijs Ewan
    18/10 Ronde van Vlaanderen Van der Poel
    18/10 Japan Cup (Jap) afgelast
    18/10 Chrono des Nations (Fra) afgelast
    21/10 Driedaagse Brugge-De Panne Lampaert
    25/10 Parijs-Roubaix (Fra) afgelast
    20/10-08/11 Vuelta (Spa)  
    28/10-01/11
    Ronde van Sardinië (Ita)  

    Dit was de oude wielerkalender voor 2020

    januari 2020

    DATUM WEDSTRIJD CAT. WINNAAR 2018 WINNAAR 2019 WINNAAR 2020
    20-26 La Tropicale Amissa Bongo (BFa) 2.1 Areruya
    Bonifazio Levasseur
    21-26 Tour Down Under (Aus) WT Impey Impey Porte
    26-2/02 Tour de San Juan (Arg) 2.Pro Sevilla Anacona Evenepoel
    30 Trofeo SesSalines-Campos (Spa) 1.1 Degenkolb Jesus Herrada Moschetti
    31 Trofeo Alcudia (Spa) 1.1 Wellens Buchmann Buchmann

    februari 2020

    DATUM WEDSTRIJD CAT. WINNAAR 2018 WINNAAR 2019 WINNAAR 2020
    1 Trofeo Pollença-Andratx (Spa) 1.1 Wellens Buchmann Soler
    2 Trofeo Palma (Spa) 1.1 Degenkolb Kittel Moschetti
    2 Cadel Evans Road Race (Aus) WT McCarthy Viviani Devenyns
    2 GP La Marseillaise (Fra) 1.1 Geniez Turgis Cosnefroy
    4-8 Ronde van Saudi-Arabië (SAr) 2.1 - - Bauhaus
    5-9 Ronde van Valencia (Spa) 2.Pro Valverde Jon Izagirre Pogacar
    5-9 Ster van Bessèges (Fra) 2.1 Gallopin Laporte Cosnefroy
    5-9 Herald Sun Tour (Aus) 2.1 Chaves Van Baarle Hindley
    11-16 Ronde van Oman (Oma) 2.Pro Loetsenko Loetsenko afgelast
    11-16 Ronde van Colombia (Col) 2.1 Bernal M.A.Lopez Higuita
    13-16 Ronde van de Provence (Fra) 2.Pro Geniez Gorka Izagirre N.Quintana
    14-15 Ronde van Murcia (Spa) 2.1 L.L.Sanchez L.L.Sanchez Meurisse
    16 Trofeo Laigueglia (Ita) 1.Pro Moser Velasco Ciccone
    16 Clasica de Almeria (Spa)
    1.Pro Ewan Ackermann Ackermann
    19-23 Ronde van de Algarve (Por) 2.Pro Kwiatkowski Pogacar Evenepoel
    19-23 Ruta del Sol (Spa) 2.Pro Wellens Fuglsang Fuglsang
    21-23 Ronde van de Haut Var (Fra) 2.1 Hivert Pinot Quintana
    23-29 UAE Tour (VAE) WT --- Roglic Yates
    29 Omloop Het Nieuwsblad WT Valgren Andersen Stybar Stuyven
    29 Faun-Ardèche Classic 1.Pro Bardet Calmejane Cavagna

    maart 2020

    DATUM WEDSTRIJD CAT. WINNAAR 2018 WINNAAR 2019 WINNAAR 2020
    1 Kuurne-Brussel-Kuurne 1.Pro Groenewegen Jungels Asgreen
    1 Drôme Classic (Fra) 1.Pro Calmejane Vuillermoz Clarke
    3 GP Samyn 1.1 Terpstra Sénéchal Hofstetter
    7 Strade Bianche (Ita) WT Benoot Alaphilippe afgelast
    8 GP Industria & Artigianato (Ita) 1.Pro Mohoric Schachmann afgelast
    8 GP Monseré 1.1 Looij afgelast Jakobsen
    8-15 Parijs-Nice (Fra) WT Soler Bernal Schachmann
    14 Ronde van Drenthe (Ned) 1.1 Sisr Ligthart afgelast
    11-17 Tirreno-Adriatico (Ita) WT Kwiatkowski Roglic afgelast
    18 Nokere Koerse 1.Pro Jakobsen Cees Bol afgelast
    19 GP Denain (Fra) 1.Pro Dehaes Van der Poel afgelast
    20 Bredene Koksijde Classic 1.Pro Hodeg Ackermann afgelast
    21 Milaan-Sanremo (Ita) WT Nibali Alaphilippe afgelast
    23-29 Ronde van Catalonië (Spa) WT Valverde Lopez afgelast
    25 AG Driedaagse Brugge-De Panne WT Viviani Groenewegen uitgesteld
    25-29 Internationale Wielerweek (Ita) 2.1 Rosa Hamilton afgelast
    27 E3 BinckBank Classic WT Terpstra Stybar afgelast
    28 Classic Loire Atlantique (Fra) 1.1 Quaade Barbier afgelast
    29 Cholet-Pays de la Loire (Fra) 1.1 Boudat Sarreau afgelast
    29 Gent-Wevelgem WT Sagan Kristoff afgelast

    april 2020

    DATUM WEDSTRIJD CAT. WINNAAR 2018 WINNAAR 2019 WINNAAR 2020
    1 Dwars door Vlaanderen WT Lampaert Van der Poel afgelast
    1-4 Ronde van Sicilië (Ita) 2.1 - McNulty afgelast
    3 Route Adélie de Vitré (Fra) 1.1 Dillier Sarreau afgelast
    4 Volta Limburg Classic (Ned) 1.1 Tratnik Müller afgelast
    4 GP Indurain (Spa) 1.Pro Valverde Hivert afgelast
    5 La Roue Tourangelle (Fra) 1.1 Sarreau Taminiaux afgelast
    5 Ronde van Vlaanderen WT Terpstra Bettiol afgelast
    6-11 Ronde van het Baskenland (Spa) WT Roglic I.Izagirre afgelast
    7-10 Ronde van de Sarthe (Fra) 2.1 G.Martin Gougeard afgelast
    8 Scheldeprijs 1.Pro Jakobsen Jakobsen afgelast
    12 Parijs-Roubaix (Fra) WT Sagan Gilbert afgelast
    12 Klasika Primavera (Spa) 1.1 Amador Betancur afgelast
    12-19 Ronde van Turkije (Tur) 2.Pro Prades Großschartner afgelast
    14 Parijs-Camembert (Fra) 1.1 Calmejane Cosnefroy afgelast
    15 Brabantse Pijl 1.1 Wellens Van der Poel afgelast
    18 Tour van Finistère (Fra) 1.1 Hivert Simon afgelast
    19 Amstel Gold Race (Ned) WT Valgren Van der Poel afgelast
    19 Tro-Bro Léon (Fra) 1.Pro Laporte Vendrame afgelast
    20-24 Tour of the Alps (Ita) 2.Pro Padoen Sivakov afgelast
    22 Waalse Pijl WT Alaphilippe Alaphilippe afgelast
    24-26 Ronde van Castilië en Leon (Spa)
    2.1 Plaza Cimolai afgelast
    26 Ronde van de Apennijnen (Ita) 1.1 Ciccone  Cattaneo afgelast
    26 Luik-Bastenaken-Luik WT Jungels Fuglsang afgelast
    28-3/05 Ronde van Romandië (Zwi) WT Roglic Roglic afgelast
    30-3/05 Ronde van Yorkshire (GBr) 2.Pro Van Avermaet Lawless afgelast

    mei 2020

    DATUM WEDSTRIJD CAT. WINNAAR 2018 WINNAAR 2019 WINNAAR 2020
    1 Eschborn-Frankfurt (Dui) WT Kristoff Ackermann uitgesteld
    5-10 Vierdaagse van Duinkerke (Fra) 2.Pro Claeys Teunissen uitgesteld
    7-10 Ronde van Madrid (Spa) 2.1 Pinto Russo uitgesteld
    9-31 Ronde van Italië (Ita) WT Froome Carapaz uitgesteld
    9 Veenendaal-Veenendaal Classic (Ned) 1.1 Groenewegen Dempster afgelast
    15-17 Ronde van Aragon (Spa) 2.1 Roson Prades uitgesteld
    21 Circuit de Wallonie 1.1 Honoré Boudat uitgesteld
    22-24 Hammer Stavanger (Noo) 2.1 Mitchelton Jumbo-Visma uitgesteld
    24 GP Marcel Kint 1.1 Bouhanni Coquard uitgesteld
    26-31 Ronde van Noorwegen (Noo) 2.Pro Prades Kristoff afgelast

    juni 2020

    DATUM WEDSTRIJD CAT. WINNAAR 2018 WINNAAR 2019 WINNAAR 2020
    1 Ronde van Limburg 1.1 Van der Poel Grosu uitgesteld
    5 GP Kanton Aargau (Zwi) 1.1 Kristoff Kristoff uitgesteld
    6 Heistse Pijl 1.1 Liepins Hodeg uitgesteld
    31-7/06 Critérium du Dauphiné (Fra) WT Thomas Fuglsang uitgesteld
    3-7 ZLM Tour (Ned) 2.Pro --- Teunissen afgelast
    7 Elfstedenronde 1.1 Blythe Merlier uitgesteld
    7-14 Ronde van Zwitserland (Zwi) WT Porte Bernal afgelast
    8 Mont Ventoux Challenge (Fra) 1.1 --- Je.Herrada uitgesteld
    10-14 Baloise Belgium Tour 2.Pro Keukeleire Evenepoel uitgesteld
    10-14 Ronde van Slovenië (Svn) 2.Pro Roglic Ulissi afgelast
    11-14 Route d'Occitanie (Fra) 2.1 Valverde Valverde uitgesteld
    14 Rund um Köln (Dui) 1.1 Bennett Planckaert afgelast
    14-19 Adriatica Ionica (Ita) 2.1 Sosa Padoen afgelast
    17 Dwars door het Hageland 1.Pro Neilands Vanbilsen uitgesteld
    18 BK tijdrijden BK Campenaerts Van Aert uitgesteld
    21 BK op de weg BK Lampaert Merlier uitgesteld
    27-3/07 Ronde van Oostenrijk (Oos) 2.Pro Hermans Hermans uitgesteld
    27-19/07 Ronde van Frankrijk (Fra) WT Thomas Bernal uitgesteld

    juli 2020

    DATUM WEDSTRIJD CAT. WINNAAR 2018 WINNAAR 2019 WINNAAR 2020
    5-11 Ronde van Polen (Pol) WT Kwiatkowski Sivakov  
    7-14 Ronde van Qinghai Lake (Chn) 2Pro Aguirre Chalapud  
    18-22 Ronde van Wallonië 2.Pro Wellens Vliegen  
    16 GP Pino Cerami 1.1 Kennaugh Coquard  
    23 Clasico de Ordizia (Spa) 1.1 Power Valls  
    25 Clasica San Sebastian (Spa) WT Alaphilippe Evenepoel  
    25 Olympische wegrit Tokio (Jap) OS      
    28-1/08 Ronde van Burgos (Spa) 2.Pro Sosa Sosa  
    30-1/08 Ronde van de Ain (Fra) 2.1 Vichot Pinot  
    29 Olympische tijdrit Tokio (Jap) OS      

    augustus 2020

    DATUM WEDSTRIJD CAT. WINNAAR 2018 WINNAAR 2019 WINNAAR 2020
    29/7-09 Ronde van Portugal (Por) 2.1 Alarcon João Rodrigues  
    3-9 Tour of Utah (VS) 2.Pro Kuss Hermans  
    6-9 Arctic Race of Norway (Noo) 2.Pro Tsjernetski Loetsenko  
    6-9 Ronde van Tsjechië (Tsj) 2.1 Zoidl Impey  
    7-9 Hammer Limburg (Ned) 2.1 Quick-Step Floors Deceuninck-Quick Step  
    14 Great War Remembrance Race 1.1 Räim ---  
    14-6/09 Ronde van Spanje (Spa) WT S.Yates Roglic  
    11-15 Ronde van Denemarken (Den) 2.Pro Van Aert Larsen  
    15 Dwars door het Hageland 1.Pro Neilands Vanbilsen  
    16 EuroEyes Cyclassics Hamburg (Dui) WT Viviani Viviani  
    16 KOGA Slag om Norg (Ned)
    1.1
    Van Schip
    Vermeltfoort  
    16 La Poly Normande (Fra) 1.1 Périchon Cosnefroy  
    18 GP Stad Zottegem 1.1 Baugnies Havik geannuleerd
    18-21 Ronde van de Limousin (Fra) 2.1 Edet Cosnefroy  
    22 Omloop Mandel-Leie-Schelde 1.1 Wippert Bonifazio  
    20-23 Ronde van Duitsland (Dui) 2.Pro Mohoric Stuyven  
    23 Schaal Sels 1.1 Dupont A.Viviani  
    23 Bretagne Classic (Fra) WT Naesen Vanmarcke  
    25-28 Ronde van de Poitou-Charentes (Fra) 2.1 Démare Laporte  
    26 Druivenkoers Overijse 1.1 Meurisse De Kleijn  
    29 Brussels Cycling Classic 1.Pro Ackermann Ewan  
    30 GP Jef Scherens 1.1 Stuyven Bonifazio  
    31-6/09 BinckBank Tour WT Mohoric De Plus  

    september 2020

    DATUM WEDSTRIJD CAT. WINNAAR 2018 WINNAAR 2019 WINNAAR 2020
    14/08-6 Ronde van Spanje (Spa) WT S.Yates Roglic  
    11 GP Québec (Can) WT Matthews Matthews  
    12 Eurométropole Tour 1.1 Pedersen Allegaert  
    13 GP Fourmies (Fra) 1.BC Ackermann Ackermann  
    13 Antwerp Port Epic 1.1 Van Keirsbulck A.De Gendt  
    6-13 Ronde van Groot-Brittannië (GBr) 2.BC Alaphilippe M.van der Poel  
    13 GP Montréal (Can) WT Matthews Van Avermaet  
    16 GP de Wallonie 1.Pro Stuyven Neilands  
    16 Ronde van Toscane (Ita) 2.1 Moscon Visconti  
    17 Coppa Sabatini (Ita) 1.Pro Lobato Loetsenko  
    16-19 Ronde van Slovakije (Svk) 2.1 Alaphilippe Lampaert  
    15-19 Ronde van Luxemburg (Lux) 2.Pro Pasqualon Je.Herrada  
    18 Kampioenschap van Vlaanderen 1.1 Groenewegen Steimle  
    19 Memorial Marco Pantani (Ita) 1.1 Ballerini Loetsenko  
    19 Primus Classic 1.BC Van der Hoorn Theuns  
    20 Duo Normand (Fra) 1.1 Toft Madsen/Quaade Jørgensen/Quaade  
    20 GP d'Isbergues (Fra) 1.1 Gilbert Pedersen  
    20 Trofeo Matteotti (Ita) 1.1 Ballerini Trentin  
    20 Gooikse Pijl 1.1 Meeus Ackermann  
    20 WK tijdrijden in Martigny (Zwi) WK Dennis Dennis  
    23 Omloop van het Houtland 1.1 Van Genechten Walscheid  
    27 Paris-Chauny (Fra) 1.1 Sinkeldam Turgis  
    27 WK wegrit in Martigny (Zwi) WK Valverde Pedersen  
    30 Coppa Agostoni 1.1 Moscon Riaboesjenko  

    oktober 2020

    DATUM WEDSTRIJD CAT. WINNAAR 2018 WINNAAR 2019 WINNAAR 2020
    1 Coppa Bernocchi (Ita) 1.Pro Colbrelli Bauhaus  
    3 Münsterland Giro (Dui) 1.Pro Walscheid Hodeg  
    3 Ronde van Emilia (Ita) 1.Pro De Marchi
    Roglic  
    29/09-4 CRO Race (Kro) 2.1 Sivtsov Adam Yates  
    4 Famenne Ardenne Classic 1.1 Boivin Claeys  
    4 Ronde van de Vendée (Fra) 1.1 Denz Sarreau  
    4 GP Beghelli (Ita) 1.1 Mollema Colbrelli  
    6 Tre Valli Varesine (Ita) 1.1 Skujins Roglic  
    6 Binche-Chimay-Binche 1.1 D. Van Poppel Van Asbroeck  
    7 Milaan-Turijn (Ita) 1.Pro Pinot Woods  
    8 Ronde van Piemonte (Ita) 1.Pro Colbrelli Bernal  
    8 Parijs-Bourges (Fra) 1.1 Madouas Sarreau  
    10 Ronde van Lombardije (Ita) WT Pinot Mollema  
    10 Tacx Pro Classic (Ned)
    1.1 Schulting Groenewegen  
    10-11 Hammer Hong Kong (HKo) 2.1 Mitchelton-Scott afgelast  
    11 Parijs-Tours (Fra) 1.Pro Kragh Andersen Wallays  
    11 Memorial Rik Van Steenbergen 1.1 / De Bondt  
    15-20 Tour of Guangxi (Chn) WT Moscon Mas  
    18 Chrono des Nations (Fra) 1.1 Toft Madsen Van Emden  
    18 Japan Cup (Jap) 1.Pro Power Mollema