Ga naar de inhoud

Belgische dressuurruiters moeten vrede nemen met 13e plaats op WK

Larissa Pauluis.

Het totaal van 209,301 procent was voor de Belgische dressuurruiters niet voldoende om een top 10-plaats af te dwingen op het WK. De wereldtitel in Herning was voor het thuisland Denemarken.

Cathrine Laudrup-Dufour (Vamos Amigos), Nanna Merrald Rasmussen (Zack), Carina Cassoe Krüth (Danciera) en Daniel Bachmann Andersen (Marshall-Bell) staken voor eigen publiek met 235,451 procent de titel op zak. 

 

Groot-Brittannië werd met 234,23 punten 2e. Duitsland moest met 30,791 procent moest vrede nemen met brons. 

 

De top 6 plaatste zich voor de Olympische Spelen in Parijs. Naast Denemarken, Groot-Brittannië en Duitsland zijn dat Zweden, Nederland en de Verenigde Staten.    

 

De Belgen eindigden op de 13e plaats. Larissa Pauluis leverde met Valentin de beste Belgische prestatie: 29e met 71,351 procent. Domien Michiels (Intermezzo) is in de individuele ranking 44e,  Charlotte Defalque (Botticceli) is 60e en Lore Vandeborne (Ikke-Pia) 71e.   

 

Maandag begint de individuele titelstrijd in Herning.