Het WK atletiek in de VS: 30 Belgen en alles live te bekijken op Sporza

    Vanaf vandaag tot zondag 24 juli geven de beste atleten en atletes ter wereld het beste van zichzelf op het WK atletiek in Eugene (VS). Bij Sporza hoeft u niets te missen van het WK.

    Waar en wanneer is het WK atletiek en wat doet Sporza?

    Het WK atletiek werd door de coronacrisis en de Olympische Spelen van 2021 naar 2022 verplaatst. De locatie bleef dezelfde: Eugene, Oregon in de Verenigde Staten, dicht bij het hoofdkwartier van Nike.

     

    Vanaf 15 juli tot en met 24 juli komen normaal gezien 30 Belgen in actie op de atletiekpiste van Eugene. Sporza heeft Marc Willems, Kris Meertens en Bert Sterckx gestuurd om voor commentaar en interviews te zorgen.

     

    U hoeft dan ook geen enkele prestatie van geen enkele Belg te missen dankzij de live-uitzendingen van Sporza. Zo is elke sessie te volgen met livestream en de meeste zijn ook te bekijken op tv (Eén, Canvas of Ketnet). Bekijk hieronder het overzicht.

    Dit zijn de live-uitzendingen op tv en livestream

    dag beginuur tv-zender website en app
    15 juli 19.10 uur   livestream
    15 juli 20.45 uur Ketnet livestream
           
    16 juli 2.05 uur   livestream
      20 uur Ketnet livestream
           
    17 juli 2.10 uur   livestream
      15.15 uur Canvas livestream
      19.35 uur   livestream
      20.15 uur Canvas livestream
           
    18 juli 2 uur één livestream
      15.15 uur één livestream
      18.35 uur Canvas livestream
      20.00 uur Ketnet livestream
           
    19 juli 2.05 uur één livestream
           
    20 juli 2.15 uur   livestream
           
    21 juli 0.20 uur   livestream
           
    22 juli 2 uur   livestream
           
    23 juli 2 uur   livestream
      18.50 uur Canvas livestream
      20 uur Ketnet livestream
           
    24 juli 2.10 uur één livestream
      18.35 uur   livestream
           
    25 juli 2 uur één en/of livestream livestream

    Nacht gemist? Kijk naar de samenvattingen op Eén

    We hebben er alle begrip voor dat u uw slaap niet kunt laten voor het WK atletiek, maar dan enkel als u het inhaalt met de samenvattingen op Eén. In een halfuur bent u mee met alle medailles en alle Belgen van de afgelopen nacht.

    samenvattingen op Eén
    16 juli 12.30 uur één
    17 juli 13.30 uur één
    18 juli 13.30 uur één
    19 juli 12.30 uur één
    20 juli 12.30 uur één
    21 juli 12.20 uur één
    22 juli 13.30 uur één
    23 juli 13.50 uur één
    24 juli 15.50 uur één
    25 juli 13.30 uur één

    Wanneer komt welke Belg in actie? Hier het overzicht

    Tienkamper Thomas Van der Plaetsen haakte af voor het WK in Eugene en richt zich volledig op het EK atletiek in München in augustus. Zo zijn er geen 31, maar 30 Belgen afgereisd naar Eugene. 

     

    Voor marathonloper Thomas De Bock volgen nog enkele spannende dagen, want hij testte positief op corona. Hij moet nog een negatieve test afleggen voor hij kan deelnemen aan het WK. Hordeloopster Paulien Couckuyt was ook positief, maar testte ondertussen negatief.

     

    Bekijk hieronder wanneer welke Belg in actie komt.

    belgen op dag 1
    uur m/v discipline naam resultaat
    19.10 uur m hoogspringen: kwalificaties Thomas Carmoy 2,25m (17e, out)
    20.45 uur   4x400m mixed relay: reeksen België 3’16”01 (7e, out)
    22.30 uur v hamerslingeren: kwalificaties groep B Vanessa Sterckendries 67,88m (24e, out)
    02.15 uur m 3.000m steeple: reeksen Tim Van de Velde 9'03"11 (13e, out)
    03.10 uur v 1.500m: reeksen Elise Vanderelst 4'10"45 (11e, out)
    belgen op dag 2
    uur m/v discipline naam resultaat
    22.20 uur m 400m horden: reeksen Julien Watrin 2e (49"34) - naar HF
    03.30 uur m 1.500 meter: reeksen Ismaël Debjani 12e (3'39"96) - out
          Ruben Verheyden 7e (3'39"46) - out
    belgen op dag 3
    uur m/v discipline naam resultaat
    15.15 uur m marathon Bashir Abdi 3e
          Lahsene Bouchikhi opgave
          Thomas De Bock 30e
    19.35 uur v zevenkamp: 100m horden Nafi Thiam 5e
          Noor Vidts 4e
    20.05 uur m 400m: reeksen Dylan Borlée 2e
          Kevin Borlée 4e
          Alexander Doom 3e
    20.35 uur v zevenkamp: hoogspringen Nafi Thiam 1e
          Noor Vidts 6e
    21.00 uur v 400m: reeksen Camille Laus 6e
          Naomi Van den Broeck 7e
    22.00 uur m 10.000m: finale Isaac Kimeli 10e
    22.35 uur v zevenkamp: kogelstoten Nafi Thiam 2e
          Noor Vidts 3e
    03.03 uur m 400m horden: halve finales Julien Watrin 3e (49"52) - out
    03.30 uur m discuswerpen: kwalificaties groep B Philip Milanov 21e (61,47m)
    03.38 uur v zevenkamp: 200 meter Nafi Thiam 9e
          Noor Vidts 5e
    belgen op dag 4
    uur m/v discipline naam resultaat
    15.15 uur v marathon Mieke Gorissen 19e
    18.35 uur v zevenkamp: verspringen Nafi Thiam 6,59m (1e)
          Noor Vidts 6,33m (5e)
    19.55 uur v zevenkamp: speerwerpen groep A Noor Vidts 41,62m (11e)
    21.05 uur v zevenkamp: speerwerpen groep B Nafi Thiam 53,01m (3e)
    03.00 uur v 200m: reeksen Imke Vervaet 23"28 (30e)
    03.55 uur v zevenkamp: 800m Nafi Thiam 2'13"00 (5e)
          Noor Vidts 2'08"50 (3e)
    belgen op dag 5
    uur m/v discipline naam resultaat
    02.15 uur v 400m horden: reeksen Paulien Couckuyt 55"42 (4e)
    belgen op dag 6
    uur m/v discipline naam resultaat
    02.20 uur m 800m: reeksen Eliott Crestan 1'46"61 (4e)
    03.15 uur v 400m horden: halve finales Paulien Couckuyt 55"42 (5e)
    04.15 uur m 400m: halve finales Dylan Borlée  45"41 (5e)
          Kevin Borlée 45"26 (5e)
          Alexander Doom 45"80 (6e)
    belgen op dag 7
    uur m/v discipline naam resultaat
    02.42 uur v 800m: reeksen Vanessa Scaunet 2'04"07 (7e)
    belgen op dag 8
    uur m/v discipline naam resultaat
    02.05 uur m polsstokspringen: kwalificaties Ben Broeders 5,75 meter - finale
    belgen op dag 9
    uur m/v discipline naam resultaat
    20.20 uur v 100m horden: reeksen Anne Zagré 13"25 (5e) - herkansing
    01.55 uur      v 100m horden herkansing Anne Zagré 14"09 - out
    02.10 uur v 4x400m: reeksen Belgian Cheetahs 3'28"02 (2e)
    02.40 uur m 4x400m: reeksen Belgian Tornados 3'01"96 (1e)
    belgen op dag 10
    uur m/v discipline naam resultaat
    02.25 uur m polsstokspringen: finale Ben Broeders 5,70m - 11e
    04.35 uur m 4x400 m: finale Belgian Tornados 2'58"72 - 3e
    04.50 uur v 4x400m: finale Belgian Cheetahs 3'26"29 - 6e