Welles-nietesspelletje in het kamp van Movistar. Miguel Angel Lopez is in de voorlaatste rit van de Vuelta zijn 3e plek in de eindstand kwijtgespeeld. De Colombiaan was zo woedend dat hij de remmen dichtkneep en 10 minuten in de volgwagen ging zitten. Hij probeerde nog om zijn weg te vervolgen, maar gaf er toch definitief de brui aan.
Recht uit een aflevering van de The Least Expected Day-documentaire van Team Movistar:
Op 60 kilometer van het einde van de voorlaatste rit van de Vuelta betaalde Miguel Angel Lopez - toen 3e in het algemene klassement - de prijs van een steekspelletje tussen de favorieten.
De Colombiaan raakte achterop en had geen ploegmaats rondom zich om de kloof te dichten. Hij probeerde nog zelf om het tempo op te voeren, maar de schade beperken kon hij niet meer.
Seconden werden minuten en de moed zakte in de schoenen van de kopman van Movistar. Hij kneep zijn remmen dicht en weigerde nog om een pedaaltrap te geven.
Zijn ploegmaat Erviti probeerde nog op hem in te praten, maar Lopez verdween ostentatief in de ploegwagen. Game-over?
Neen, na een gesprek van 10 minuten met de ploegleiding kroop hij dan toch weer uit de auto om zijn rit af te maken.
IJdele hoop, zo bleek. Op weg naar de finish gaf Miguel Angel Lopez er dan toch definitief de brui aan.