Dag per dag: wanneer komen de Belgen in actie op de Olympische Spelen?

    Vanaf 23 juli brandt de vlam in Tokio voor de Olympische Spelen. Wanneer komt welke Belg in actie: dat zetten we voor u op een rijtje.

    vrijdag 30 juli: atletiek begint met Isaac Kimeli

    uur Belg sport/wedstrijd
    vanaf 0.41 u Thomas Detry golf: 2e ronde
    vanaf 2.25 u Thomas Pieters golf: 2e ronde
    3 u Belgian Cats basketbal: België-Puerto Rico
    vanaf 3.15 u Elke Vanhoof BMX: halve finales en finale
    3.41 u Fanny Lecluyse zwemmen: finale 100m schoolslag
    5.05 u Emma Plasschaert zeilen: laser radial race 9+10
    7.35 u Wannes Van Laer zeilen: laser race 9+10
    7.50 u Anouk Geurts en Isaura Maenhaut zeilen: 49er FX race 7,8 + 9
    12.50 u Lara de Liedekerke paardensport: dressuur in eventing
    13 u estafetteploeg atletiek: reeksen 4x400m mixed relay
    13.30 u Isaac Kimeli atletiek: finale 10.000m
    14.15 u Red Lions hockey: België - Groot-Brittannië

    zaterdag 31 juli: mixed relay in triatlon en 4x400m

    uur Belg sport/wedstrijd
    0.30 u Belgian Hammers triatlon: mixed relay
    vanaf 0.30 u Thomas Pieters golf: 3e ronde
    vanaf 0.30 u Thomas Detry golf: 3e ronde
    1.30 u Lara de Liedekerke paardensport: dressuur eventing dag 2
    2 u Hanne Claes atletiek: reeksen 400m horden
    2 u Paulien Couckuyt atletiek: reeksen 400m horden
    2.40 u Ben Broeders atletiek: kwalificaties polsstokspringen
    2.50 u Eliott Crestan atletiek: reeksen 800m
    3.45 u Anne Zagré atletiek: reeksen 100m horden
    5.05 u Anouk Geurts en Isaura Maenhaut zeilen: 49er FX race 10+11+12
    14.35 u estafetteploeg atletiek: finale 4x400m mixed relay

    zondag 1 augustus: kwartfinale hockey, brugfinale Derwael en medaillerace Plasschaert

    uur Belg sport/wedstrijd
    0.30 u Thomas Pieters golf: 4e ronde
    0.30 u Thomas Detry golf: 4e ronde
    0.45 u Lara de Liedekerke paardensport: cross-country in eventing
    3.45 u Kevin Borlée atletiek: reeksen 400m
    3.45 u Jonathan Sacoor atletiek: reeksen 400m
    8.33 u Emma Plasschaert zeilen: medaillerace laser radial
    12.27 u Nina Derwael turnen: finale aan de brug
    12.45 u Anne Zagré atletiek: halve finales 100m horden
    13.25 u Eliott Crestan atletiek: halve finales 800m
      Red Lions hockey: kwartfinales

    maandag 2 augustus: Belgian Cats en heel veel atleten

    uur Belg sport/wedstrijd
    2.35 u Elise Vanderelst atletiek: reeksen 1.500m
    3.21 u + 5.22 u Artuur Peters kajak: reeksen + kwartfinales K1 1.000m
    3.30 u Imke Vervaet atletiek: reeksen 200m
    4 u + 5.45 u Hermien Peters/Lize Broeckx kajak: reeksen + kwartfinales K2 500m
    4.50 u Anne Zagré atletiek: finale 100m horden
    4.50 u of 12.50 u Anna Van Bellinghen gewichtheffen: +87kg
    7.33 u Anouk Geurts en Isaura Maenhaut zeilen: 49er FX medaillerace
    10 u + 13.45 u Lara de Liedekerke paardensport: jumping in eventing
    10.20 u Belgian Cats basketbal: België-China
    12.20 u Fanny Smets atletiek: kwalificaties polsstokspringen
    13.05 u Kevin Borlée atletiek: halve finales 400m
    13.05 u Jonathan Sacoor atletiek: halve finales 400m
    12.25 u Imke Vervaet atletiek: halve finales 200m
    13.35 u Hanne Claes atletiek: halve finales 400m horden
    13.35 u Paulien Couckuyt atletiek: halve finales 400m horden

    dinsdag 3 augustus: kajakkers, ruiters en veel atletiek

    uur Belg sport/wedstrijd
    2.05 u Ismael Debjani atletiek: reeksen 1.500m
    2.27 u Cynthia Bolingo atletiek: reeksen 400m
    3 u + 5.21 u Artuur Peters kajak: halve finales en finale K1 1.000m
    3.23 u + 5.47 u Hermien Peters/Lize Broeckx kajak: halve finales en finale K2 500m
    3.30 u + 12 u Red Lions hockey: halve finales
    4.05 u Robin Vanderbemden atletiek: reeksen 200m
    vanaf 12 u Niels Bruynseels paardensport: kwalificaties jumping
    vanaf 12 u Jerome Guéry paardensport: kwalificaties jumping
    vanaf 12 u Gregory Wathelet paardensport: kwalificaties jumping
    12.10 u Michael Obasuyi atletiek: reeksen 110m horden
    12.20 u Ben Broeders atletiek: finale polsstokspringen
    13 u Isaac Kimeli atletiek: reeksen 5.000m
    13 u Robin Hendrix atletiek: reeksen 5.000m
    13.50 u Robin Vanderbemden atletiek: halve finales 200m

    woensdag 4 augustus: Nafi Thiam en kwartfinales Belgian Cats?

    uur Belg sport/wedstrijd
    vanaf 0.30 u Manon De Roey golf: 1e ronde
    vanaf 2 u Thomas Van Der Plaetsen atletiek: dag 1 tienkamp
    vanaf 2.35 u Nafi Thiam atletiek: dag 1 zevenkamp
    vanaf 2.35 u Noor Vidts atletiek: dag 1 zevenkamp
    3.19 u + 5.07 u Hermien Peters kajak: reeksen en kwartfinales K1 500m
    3.19 u + 5.07 u Lize Broeckx kajak: reeksen en kwartfinales K1 500m
    4 u Michael Obasuyi atletiek: halve finales 110m horden
    4.30 u Hanne Claes atletiek: finale 400m horden
    4.30 u Paulien Couckuyt atletiek: finale 400m horden
    12 u Elise Vanderelst atletiek: halve finales 1.500m
    12 u Niels Bruynseels paardensport: individuele finale jumping
    12 u Jerome Guéry paardensport: individuele finale jumping
    12 u Gregory Wathelet paardensport: individuele finale jumping
    12.30 u Cynthia Bolingo atletiek: halve finales 400m
    14.05 u Eliott Crestan atletiek: finale 800m
    14.55 u Robin Vanderbemden atletiek: finale 200m
      Belgian Cats basketbal: kwartfinales

    donderdag 5 augustus: Nafi Thiam, Belgian Cheetahs en Red Lions in finale?

    uur Belg sport/wedstrijd
    vanaf 0.30 u Manon De Roey golf: 2e ronde
    vanaf 2 u Thomas Van Der Plaetsen atletiek: tienkamp dag 2
    vanaf 2.40 u Nafi Thiam atletiek: zevenkamp dag 2
    vanaf 2.40 u Noor Vidts atletiek: zevenkamp dag 2
    2.58 u + 5.08 u Hermien Peters kajak: halve finales en finale K1 500m
    2.58 u + 5.08 u Lize Broeckx kajak: halve finales en finale K1 500m
    3.30 u of 12 u Red Lions hockey: troosting of finale
    4.55 u Michael Obasuyi atletiek: finale 110m horden
    vanaf 8.30 u Kenny De Ketele baanwielrennen: omnium
    12.20 u Fanny Smets atletiek: finale polsstokspringen
    12.25 u Belgian Cheetahs atletiek: reeksen 4x400m
    13 u Ismael Debjani atletiek: halve finales 1.500m
    14 u Kevin Borlée atletiek: finale 400m
    14 u Jonathan Sacoor atletiek: finale 400m

    vrijdag 6 augustus: D'hoore/Kopecky, Belgian Tornados en jumpingploeg

    uur Belg sport/wedstrijd
    vanaf 0.30 u Manon De Roey golf: 3e ronde
    6.40 u of 13 u Belgian Cats basketbal: halve finales
    10.15 u Jolien D'hoore en Lotte Kopecky baanwielrennen: ploegkoers
    12 u jumpingploeg paardensport: team kwalificaties jumping
    13.25 u Belgian Tornados atletiek: reeksen 4x400m
    14 u Isaac Kimeli atletiek: finale 5.000m
    14.35 u Cynthia Bolingo atletiek: finale 400m
    14.50 u Elise Vanderelst atletiek: finale 1.500m

    zaterdag 7 augustus: De Ketele/Ghys, Belgian Tornados en Cheetahs

    uur Belg sport/wedstrijd
    0 u Hanne Verbruggen atletiek: marathon
    0 u Mieke Gorissen atletiek: marathon
    9.55 u Kenny De Ketele en Robbe Ghys baanwielrennen: ploegkoers
    12 u jumpingploeg paardensport: team finale jumping
    13.40 u Ismael Debjani atletiek: finale 1.500m
    14.30 u Belgian Cheetahs atletiek: finale 4x400m
    14.50 u Belgian Tornados atletiek: finale 4x400m

    zondag 8 augustus: Abdi, Kersten en Naert en Lotte Kopecky

    uur Belg sport/wedstrijd
    0 u Bashir Abdi atletiek: marathon
    0 u Koen Naert atletiek: marathon
    0 u Dieter Kersten atletiek: marathon
    vanaf 3 u Lotte Kopecky baanwielrennen: omnium
    4.30 u Belgian Cats basketbal: finale

    zaterdag 24 juli: wegrit mannen en Red Lions

    uur Belg sport/wedstrijd
    1.30 u (+ 3.45 u) Jessie Kaps kwalificaties 10m luchtgeweer (+finale)
    4 u Remco Evenepoel wegrit
    4 u Wout van Aert wegrit
    4 u Greg Van Avermaet wegrit
    4 u Tiesj Benoot wegrit
    4 u Mauri Vansevenant wegrit
    4 u Jorre Verstraeten judo -60kg 
    4 u Joran Vliegen & Sander Gillé tennis: dubbelspel tegen Koolhof/Rojer (Ned)
    4.10 u Tim Brys/Niels Van Zandweghe roeien: reeksen lichte dubbel-twee
    4.45 u Red Lions hockey: België-Nederland
    6.50 u Nina Sterckx gewichtheffen 49kg groep A
    3e match vanaf 4 u Elise Mertens/Alison Van Uytvanck tennis: dubbelspel tegen Muguruza/Suarez Navarro (Spa)
    10 u Larissa Pauluis paardensport: dressuur dag 1
    11.40 u + 15.25 u 3x3 Belgian Lions Letland-Belgie en België-Japan

    maandag 26 juli: Lore Bruggeman, Fanny Lecluyse en Jens Schuermans

    uur Belg sport/discipline
    3.58 u (+ 5.25 u) Lore Bruggeman skateboard street: kwalificaties (+ finale)
    2.30 u Red Lions hockey: Duitsland-België
    4.35 u + 11.40 u 3x3 Belgian Lions België-China en Nederland-België
    5.05 u Wannes Van Laer zeilen: laser race 3+4
    2e match vanaf 5.30 u Alison Van Uytvanck tennis: 2e ronde tegen Kvitova (Tsj)
    7.35 u Emma Plasschaert zeilen: laser radial race 3+4
    8 u Jens Schuermans mountainbike
    12.27 u Louis Croenen zwemmen: reeksen 200m vlinderslag
    23.30 u Valerie Barthelemy triatlon
    23.30 u Claire Michel triatlon

    dinsdag 27 juli: Matthias Casse

    uur Belg discipline/wedstrijd
    4 u (+10 u) Matthias Casse judo -81kg (eindfase vanaf 10 u)
    4u (als het weer meezit) Alison Van Uytvanck tennis: 3e ronde tegen Muguruza
    4.35 u Louis Croenen zwemmen: halve finales 200m vlinderslag
    5.05 u Emma Plasschaert zeilen: laser radial race 5+6
    5.05 u Anouk Geurts en Isaura Maenhaut zeilen: 49er FX race 1,2 en 3
    5.15 u Wannes Van Laer zeilen: laser race 3+4
    5.40 u Lianne Tan badminton: groepsmatch tegen Thet Htar
    7.40 u 3x3 Belgian Lions België-Polen
    8 u Githa Michiels mountainbike
    10.20 u Belgian Cats basketbal: Australië - België
    11.30 u Red Lions hockey: België-Zuid-Afrika
    12.45 u turnploeg vrouwen teamfinale

    donderdag 29 juli: roeifinale en allroundfinale turnsters

    uur Belg discipline/wedstrijd
    vanaf 0.30 u Thomas Pieters golf: 1e ronde
    vanaf 2.36 u Thomas Detry golf: 1e ronde
    2.50 u Tim Brys/Niels Van Zandweghe roeien lichte dubbel-twee: finale
    3 u Red Lions hockey: België-Canada
    vanaf 3.21 u Elke Vanhoof BMX: kwartfinales
    vanaf 4 u Toma Nikiforov judo -100kg
    4.54 u Fanny Lecluyse zwemmen: halve finales 200m schoolslag
    5.05 u Wannes Van Laer zeilen laser 7&8 
    5.15 u Emma Plasschaert zeilen laser radial 7&8 
    12.50 u Nina Derwael en Jutta Verkest allroundfinale individueel
    12.51 u Louis Croenen zwemmen: reeksen 100m vlinderslag