Charles De Ketelaere is in het referendum van de Gouden Schoen verkozen tot Belofte van het Jaar. De 19-jarige revelatie van Club Brugge haalde het met een overdonderende voorsprong op de concurrentie.
Vorige maand op het Sportgala werd Charles De Ketelaere al uitgeroepen als Belofte van het Jaar over alle sporttakken. Logischerwijze ontving hij nu ook de prijs voor beste voetbalbelofte.
Met 403 punten kreeg De Ketelaere liefst 314 punten meer dan de nummer 2 Aster Vranckx, toptalent op het middenveld van KV Mechelen (89 punten). Standard-middenvelder Nicolas Raskin maakt met 86 punten de top 3 vol.
belofte van het jaar: uitslag | ||
---|---|---|
speler | punten | |
1. | Charles De Ketelaere (Club Brugge) | 403 |
2. | Aster Vranckx (KV Mechelen) | 89 |
3. | Nicolas Raskin (Standard) | 86 |
4. | Albert Sambi Lokonga (Anderlecht) | 58 |
5. | Zinho Vanheusden (Standard) | 54 |
6. | Arnaud Bodart (Standard) | 42 |
7. | Jérémy Doku (Anderlecht) | 42 |
8. | Kamal Sowah (OHL) | 26 |
9. | Ismaila Coulibaly (Beerschot) | 23 |
10. | Lukas Nmecha (Anderlecht) | 20 |
11. | Noa Lang (Club Brugge) | 16 |
12. | Jonathan David (AA Gent) | 15 |
13. | Krépin Diatta (Club Brugge) | 13 |
14. | Martin Hongla (Antwerp) | 11 |
15. | Carlos Cuesta (RC Genk) | 11 |
16. | Arthur Theate (KV Oostende) | 10 |
17. | Yari Verschaeren (Anderlecht) | 8 |
18. | Jhon Lucumi (RC Genk) | 7 |
19. | Hannes Delcroix (Anderlecht) | 5 |
20. | Maxime Busi (Charleroi) | 5 |
21. | Jelle Bataille (KV Oostende) | 5 |
22. | Alexis Saelemaekers (Anderlecht) | 4 |
"Altijd gedroomd van deze doorbraak"
Charles De Ketelaere brak vorig jaar helemaal door bij Club Brugge. De 19-jarige speler ontpopte zich snel tot polyvalente sterkhouder, die op het middenveld en in de aanval uit de voeten kan.
Dit seizoen is De Ketelaere in 25 wedstrijden goed voor 3 doelpunten en evenveel assists. Ook in Europa zette de rechtenstudent zijn talent meermaals in de verf. In november debuteerde De Ketelaere voor de Rode Duivels tegen Zwitserland.
"Het is een leuke trofee", reageert De Ketelaere. "Ik heb er altijd van gedroomd om door te breken en dat gebeurt nu. Dankzij de goeie prestaties van de ploeg en van mezelf ben ik nu Belofte van het Jaar en dat is wel iets om trots op te zijn."
De Ketelaere volgt op de erelijst Yari Verschaeren op. De youngster van Anderlecht eindigt deze editie op de 17e plaats.
belofte van het jaar: erelijst | |
---|---|
jaar | speler |
2013 | Thorgan Hazard (Zulte Waregem) |
2014 | Youri Tielemans (Anderlecht) |
2015 | Youri Tielemans (Anderlecht) |
2016 | Leon Bailey (Jam-RC Genk) |
2017 | Henry Onyekuru (Nig-Eupen/Anderlecht) |
2018 | Wesley Moraes (Bra-Club Brugge) |
2019 | Yari Verschaeren (Anderlecht) |
2020 | Charles De Ketelaere (Club Brugge) |
Ook de Gouden Schoen voor Club Brugge?
Woensdag reikt de organiserende krant Het Laatste Nieuws de hoofdprijzen uit: de Gouden Schoen bij de mannen en de vrouwen.
Met José Izquierdo, Ruud Vormer en 2x Hans Vanaken was Club Brugge de voorbije jaren de hofleverancier. Pakt de landskampioen ook dit jaar de hoofdprijs?
In de nevencategorie scoort Club alvast 3 op 3. Naast Charles De Ketelaere (belofte) vielen ook zijn collega's Philippe Clement (coach) en Simon Mignolet (doelman) al in de prijzen.