• pas verschenen
  • video
  • podcasts

    Dit zijn de genomineerden voor Sportman en Sportvrouw van het Jaar

    Wie worden de opvolgers van Remco Evenepoel en Nina Derwael op het Sportgala van 2020? Sportspress.be, de beroepsvereniging van sportjournalisten, heeft de genomineerden in de verschillende categorieën bekendgemaakt.

    Kanshebbers bij de mannen

    • Bashir Abdi (atletiek)
     
    • Bart Aernouts (triatlon)
     
    • Luca Brecel (snooker)
     
    • Ben Broeders (atletiek)
     
    • Matthias Casse (judo)
     
    • Victor Campenaerts (wielrennen)
     
    • Nicolas Collin (muurklimmen)
     
    • Kevin De Bruyne (voetbal)
     
    • Remco Evenepoel (wielrennen)
     
    • Jelle Geens (triatlon)
     
    • Jago Geerts (motorcross)
     
    • Alexander Hendrickx (hockey)
     
    • Romelu Lukaku (voetbal)
     
    • Armand Marchant (skiën)
     
    • Dries Mertens (voetbal)
     
    • Thierry Neuville (rally)
     
    • Bart Swings (schaatsen)
     
    • Youri Tielemans (voetbal)
     
    • Wout van Aert (wielrennen)
     
    • Arthur Van Doren (hockey)
     
    • Vincent Vanasch (hockey)
     
    • Jorre Verstraeten (judo)
     
    • Tim Wellens (wielrennen)
     
    • Axel Witsel (voetbal)
     
    • Sam Van Rossom (basketbal)

    Kanshebbers bij de vrouwen

    • Julie Allemand (basketbal)
     
    • Maxime Blieck (breakdance)
     
    • Chloé Caulier (muurklimmen)
     
    • Jolien D'hoore (wielrennen)
     
    • Valentine Dumont (zwemmen)
     
    • Manon De Roey (golf)
     
    • Loena Hendrickx (kunstschaatsen)
     
    • Lotte Kopecky (wielrennen)
     
    • Emma Meesseman (basketbal)
     
    • Elise Mertens (tennis)
     
    • Kim Meylemans (skeleton)
     
    • Rani Rosius (atletiek)
     
    • Nafi Thiam (atletiek)
     
    • Charline Van Snick (judo)

    Andere genomineerden

    Belofte van het Jaar:

     

    • Katrijn De Clercq (wielrennen)
    • Charles De Ketelaere (voetbal)
    • Laurens Devos (tafeltennis)
    • Jérémy Doku (voetbal)
    • Olav Kosolosky (tafeltennis)
    • Maxuella Lisowa (basketbal)
    • Gilles Magnus (autosport)
    • Grégoire Munster (autosport)
    • Thibau Nys (veldrijden)
    • Evy Poppe (snowboard)
    • Anke Steeno (ijshockey)
    • Marith Vanhove (wielrennen)
    • Ilan Van Wilder (wielrennen)
     
     
    Ploeg van het Jaar:
     
    • Belgian Cats (basketbal)
    • Red Lions (hockey)
    • Red Flames (voetbal)
    • Colpaert-Vyvey (roeien)
    • Brys-Van Zandweghe (roeien)
    • Fed Cup-ploeg (tennis)
    • Rode Duivels (voetbal)
    • WK-mannenploeg (wielrennen)
    • Deceuninck-Quick Step (wielrennen)
     
    Coach van het Jaar:
     
    • Philippe Clement (voetbal)
    • Wim Fissette (tennis)
    • Vital Heynen (volleybal)
    • Ivan Leko (voetbal)
    • Roberto Martinez (voetbal)
    • Philip Mestdagh (basketbal)
    • Rik Verbrugghe (wielrennen)
     
    Paralympiër van het Jaar:
     
    • Peter Genyn (atletiek)
    • Joachim Gérard (rolstoeltennis)
    • Roger Habsch (atletiek)
    • Hoet-Monsieur (para-wielrennen)
    • Ewoud Vromant (para-wielrennen)