Licenties 1A en 1B: wie krijgt een licentie en wie niet?

  De Licentiecommissie van de KBVB heeft in eer en geweten zijn verdict gegeven.

  KV Mechelen was er gerust op na een positief advies, maar is heel blij met de definitieve licentie.

  0 / 0

  Vandaag hebben alle profclubs in 1A en 1B te horen gekregen of ze een licentie hebben voor volgend seizoen. Standard, Oostende en Moeskroen kregen een njet in 1A, Lokeren, Lommel, Roeselare en Virton in 1B. De 17 andere clubs kregen goed nieuws van de Licentiecommissie. Wij lijsten de situatie voor u op.

  Krijgen een licentie:

  • Anderlecht (1A, 1B, Europees)
  • Antwerp (1A, 1B, Europees)
  • AA Gent (1A, 1B, Europees)
  • Cercle Brugge (1A, 1B, Europees)
  • Club Brugge (1A, 1B, Europees)
  • Charleroi (1A, 1B, Europees)
  • Eupen (1A, 1B, Europees)
  • Genk (1A, 1B, Europees)
  • KV Mechelen (1A, 1B, Europees)
  • Kortrijk (1A, 1B, Europees)
  • STVV  (1A, 1B, Europees)
  • Waasland-Beveren (1A, 1B, Europees)
  • Zulte Waregem (1A, 1B, Europees)
  • Beerschot (1A, 1B, Europees)
  • OH Leuven (1A, 1B, Europees) 
  • Union (1A, 1B, Europees)
  • Westerlo (1A, 1B, Europees)

  Krijgen geen licentie:

  In de week van 16 maart kregen 12 eersteklassers te horen dat hun licentiedossier een positief advies kreeg van Licentiemanager Nils Van Brantegem. Zij hoefden geen herexamen te doen. Het ging om Anderlecht, AA Gent, Club Brugge, Racing Genk, Charleroi, Zulte Waregem, Antwerp, Cercle Brugge, Waasland-Beveren, KV Mechelen, STVV en Kortrijk.

   

  Moeskroen en Eupen hadden die week nog niks gekregen, Virton wou toen geen commentaar geven. De rest moest nog extra documenten of extra uitleg verschaffen. Dat hebben ze in de tussenperiode gedaan. Vandaag deelde de Licentiecommissie de licenties uit. Wie niet akkoord gaat, kan in beroep gaan bij het BAS, het Belgisch Arbitragehof voor de Sport. Dat doet ook elke club.

  Quid ploegen die geen licentie kregen?

  Over Standard, Oostende en Moeskroen leest u meer als u op de link in de lijst hierboven klikt, net als Lokeren.

   

  Virton grijpt naast de licenties voor Europa, 1A en 1B, maar vecht dat aan bij het BAS. Virton herhaalt trouwens dat de regels die de Licentiecommissie hanteert deels onwettig zijn en een inbreuk op het mededingingsrecht. Virton krijgt volgens de Licentiecommissie hoogstens een startplek in 2e Amateur.

   

  Roeselare bevindt zich al langer in een storm. Het bleef in gebreke bij het betalen van lonen, RSZ, bedrijfsvoorheffing, belastingen en bondsschulden en kon ook niet voorleggen dat er een arbeidsongevallenverzekering is. Roeselare komt niet in aanmerking voor een licentie voor 1A, 1B en 1e Amateur. De continuïteit van de club kan ook niet gewaarborgd worden.

   

  Voor Lommel geldt min of meer het bovenstaande ook. De Israëlische eigenaar Udi Shochatovich stopte bij het uitbreken van de coronacrisis met investeren. Zoals de zaken nu staan, is 2e Amateur de bestemming.

   

  "De continuïteit was niet meer gegarandeerd", zegt een woordvoerder van de Limburgers. "Wij tonen begrip, want deze ongeziene pandemie zet de hele (voetbal)wereld op zijn kop. Lommel ontsnapt daar niet aan. Intussen is het dagelijkse management aan de slag om de continuïteit van onze club toch veilig te stellen en het vooropgestelde meerjarenplan verder uit te bouwen. Wij hebben het volste vertrouwen dat onze club via het BAS de licentie kan afdwingen."

  Wat met aanvragen uit 1e amateurklasse?

  Ook de amateurclubs die naar 1B wensen te promoveren, kennen hun (voorlopige) lot. Voor Deinze staat het licht op groen, ook RWDM maakt nog kans. De andere gegadigden kregen (voorlopig) geen licentie. 

  De tweets van de ploegen: