Duivels treffen Russen, Denen en Finnen: "Zullen meteen klaar moeten zijn"

  De Rode Duivels zullen er meteen moeten staan: ze openen tegen gastland Rusland.

  De loting van Euro 2020 heeft de laatste details onthuld voor de Rode Duivels. Die wisten al dat ze met Rusland en Denemarken in Groep B zaten, Finland kwam vandaag uit de urne. België opent zijn toernooi op 13 juni in Sint-Petersburg tegen Rusland, op 18 juni is Denemarken in Kopenhagen gastheer, op 22 juni is Finland in Sint-Petersburg het laatste groepstreffen.

  De tegenstanders:

  De Rode Duivels snijden Euro 2020 aan in groep B. Als reekshoofd kreeg België - de nummer 1 van de wereld - de gastlanden Rusland (FIFA-38) en Denemarken (FIFA-14) bij zich, dat was al geweten. Finland of Wales was de enige vraag en het werd Finland, dat voor het eerst meedoet aan een groot toernooi. Finland is de nummer 58 van de wereld.

  De speeldata:

  Martinez: "We zullen van bij het begin klaar moeten zijn"

  De Belgische bondscoach Roberto Martinez was tevreden met Finland. "Het geeft me een opwindend gevoel. Het is een land dat er voor het eerst bij is op een groot toernooi. Het voelt zoals Panama in onze groep op het WK 2018. Die ervaring kunnen we nu gebruiken."

   

  Wat de loting de bondscoach vooral leerde, was dat hij best zijn basiskamp elders zal organiseren dan in Tubeke: "We spelen onze groepsmatchen vooral in de noordelijke regio, daarom is het wellicht slim om ons basiskamp naar Sint-Petersburg te verhuizen. Die beslissing moeten we nog nemen. Je moet de tijd in de lucht beperken. De benen kunnen het best recupereren op de grond. Dat is de beste manier om de spelers voor te bereiden. We hebben al wat opties in Sint-Petersburg. Ik denk dat we daar moeten voor gaan."

   

  Op logistiek gebied is eerst Rusland en dan Denemarken het slechtst mogelijke, zegt de coach: "Dat wordt een uitdaging voor ons. We zullen ook niet kunnen groeien in het toernooi. We zullen vanaf het begin klaar moeten zijn."

   

  Wat weet hij al van Denemarken: "Ze hebben de maturiteit en de persoonlijkheden. Eriksen zorgt natuurlijk voor een uitzonderlijke kwaliteit, net als Schmeichel in het doel. Dit is een land dat erin gelooft dat ze naar het EK kunnen gaan om te winnen. Dat gebeurde al in het verleden. Het is een gevaarlijk team en het wordt een hele karwei om voor hun fans te spelen."

   

  "Net als 4 jaar geleden met de openingsmatch tegen Italië zal België ook meteen klaar moeten zijn. Vanaf nu kunnen we beginnen te focussen om de voorbereiding perfect te krijgen."

   

  De journalisten in de Romexpo in Boekarest noemen België allemaal favoriet voor de titel als beste team in Europa. Martinez voelt zich gevleid: "We waren het beste team in de kwalificaties. Dat kunnen we koesteren en vandaar komt misschien de appreciatie. Ik vind dat we 1 van de 8 ploegen zijn van wie je kunt verwachten dat ze een standaard zetten. Iedereen wil die 8 teams kloppen. We moeten trots zijn op België. Onze fans moeten zich gaan voorbereiden, want we zullen ze nodig hebben vanaf de eerste wedstrijd."

  De laatste duels tegen de tegenstanders:

  Ook in de eindronde voetballen de Rode Duivels tegen het Rusland van aanvaller Artjom Dzjoeba.

  De laatste 5 matchen tegen Rusland
  datum     match uitslag competitie
  16 november 2019 Rusland - België 1-4 EK-voorronde
  21 maart 2019 België - Rusland 3-1 EK-voorronde
  28 maart 2017 Rusland - België 3-3 vriendschappelijk
  22 juni 2014 België - Rusland 1-0 WK in Brazilië
  17 november 2010 Rusland - België 0-2 vriendschappelijk

  De Deense aanvaller Eriksen heeft in de voorronde 4 keer gescoord (in 8 matchen).

  De laatste 5 matchen tegen Denemarken
  datum     match uitslag competitie
  3 juni 2000 Denemarken - België 2-2 vriendschappelijk
  6 september 1995 België - Denemarken 1-3 EK-voorronde
  12 oktober 1994 Denemarken - België 3-1 EK-voorronde
  23 augustus 1989 België - Denemarken 3-0 vriendschappelijk
  5 juni 1988 Denemarken - België 3-1 vriendschappelijk

  Bondscoach Hareide: "We kunnen goed spelen tegen sterke tegenstanders"

  De Finse spits Pukki loodste Finland voor het eerst naar een EK of WK.

  De laatste 5 matchen tegen Finland
  datum match uitslag competitie
  1 juni 2016 België-Finland 1-1 vriendschappelijk
  9 februari 2011 België-Finland 1-1 vriendschappelijk
  11 augustus 2010 Finland-België 1-0 vriendschappelijk
  13 oktober 2007 België-Finland 0-0 EK-voorronde
  6 juni 2007 Finland-België
  2-0 EK-voorronde

  Bondscoach Kanerva: "Het wordt een hele uitdaging voor ons"

  De speelsteden:

  De wedstrijden in groep B vinden plaats in:

  • Het Park in Kopenhagen (Den): 38.000 plaatsen
  • Het Krestovskistadion in Sint-Petersburg (Rus): 61.000 plaatsen

   

  Het nationale oefencentrum in Tubeke vormt de uitvalsbasis voor België. Maar Roberto Martinez denkt eraan om een basiskamp in te richten in Sint-Petersburg, omdat de Belgen hun 3 matchen in de noordelijke regio afwerken.

  Het Park in Kopenhagen wordt het decor voor Denemarken - België.

  In het moderne Krestovskistadion voetballen de Rode Duivels tegen Rusland en Finland.

  En daarna:

  België wint groep B: 

  • 1/8e finale op zondag 28 juni in Bilbao (Spa) tegen 3e A/D/E/F
  • kwartfinale op vrijdag 3 juli in München (Dui) 

   

  België wordt 2e:

  • 1/8e finale op zaterdag 27 juni in Amsterdam (Ned) tegen 2e A
  • kwartfinale op zaterdag 4 juli in Bakoe (Aze)

   

  België wordt 3e:

  • 1/8e finale op maandag 29 juni in Boekarest (Roe) of dinsdag 30 juni in Glasgow (Sch)
  • kwartfinale op vrijdag 3 juli in Sint-Petersburg (Rus) of zaterdag 4 juli in Rome (Ita)
   Opmerking: enkel de 4 beste derdes uit de 6 poules stoten door.

   

  De halve finales (dinsdag 7 en woensdag 8 juli) en de finale (zondag 12 juli) worden in het Wembleystadion in Londen gespeeld.

  De finale en de halve finales worden op Wembley gespeeld voor 90.000 toeschouwers.