Racing Genk weet vandaag of Roeslan Malinovski geschorst wordt en zo ja, hoe lang. Een scenario zonder Pozuelo en Malinovski, dat is bijzonder lang geleden voor Genk. En dat liep niet goed af. Enkele statistieken.
Malinovski dit seizoen betrokken bij 16 goals
Van 25 september 2016, of 96 competitieduels, is het geleden dat Malinovski en Pozuelo allebei niet speelden in de competitie voor Genk. Pozuelo zat een schorsing uit. Malinovski was geblesseerd.
De wedstrijd van toen, op het veld van Kortrijk, liep niet goed af voor de huidige titelkandidaat. Genk verloor met 4-1. Invaller Trossard kon toen de eer enkel nog redden bij een 4-0-achterstand.
Het zal u niet echt verbazen, maar Malinovski missen zou een serieuze aderlating zijn voor Genk. Dit seizoen was bij Genk enkel Samata bij meer doelpunten direct betrokken dan Malinovski (zie tabel).
Speler |
Goals |
Assists |
Goals + assists |
Mbwana Aly Samatta |
20 |
3 |
23 |
Roeslan Malinovski |
9 |
7 |
16 |
Leandro Trossard |
11 |
4 |
15 |
Alejandro Pozuelo |
5 |
9 |
14 |
Dieumerci Ndongala |
4 |
3 |
7 |
Play-off I: Gedeeld topschutter en meeste schoten
In Play-off I heeft de Oekraïner zijn waarde ook al laten zien. Met twee doelpunten tegen Gent is hij gedeeld topschutter en met zeventien schoten haalde hij het vaakst de trekker over van alle spelers. Enkel Hans Vanaken creëerde meer kansen voor ploeggenoten dan Malinovski.
Speler |
Team |
Schoten |
Roeslan Malinovski |
KRC Genk |
17 |
Yannick Bolasie |
RSC Anderlecht |
13 |
Roman Jaremtsjoek |
KAA Gent |
11 |
Emmanuel Dennis |
Club Brugge |
11 |
Siebe Schrijvers |
Club Brugge |
10 |
Speler |
Team |
Gecreëerde kansen |
Hans Vanaken |
Club Brugge |
12 |
Roeslan Malinovski |
KRC Genk |
11 |
Emmanuel Dennis |
Club Brugge |
11 |
Ruud Vormer |
Club Brugge |
8 |
Leandro Trossard |
KRC Genk |
8 |