• home
  • videozone
  • win!
  • quiz & opvallend

    VIDEO: Japanners domineren het kunstschaatsen, Hendrickx wordt 14e

    Hanyu was veel te sterk voor de concurrentie.

    Video player inladen ...
    0 / 0
    Yuzuru Hanyu is er als eerste kunstschaatser in 60 jaar in geslaagd zijn olympische titel te verlengen. Hij had een ruime voorsprong op landgenoot Uno. Jorik Hendrickx reed na zijn vlekkeloze korte ook een uitstekende vrije kür. Hij viel tussen al het geweld wel wat terug, van de 11e naar de 14e plaats.

    Jorik Hendrickx mocht na zijn knappe korte kür de 3e van 4 finalegroepen openen. De Amerikaan Nathan Chen had even daarvoor al verbaasd met een monsterlijke oefening. De Quad King deed zijn reputatie alle eer aan met 6 viervoudige sprongen. Hiermee spoelde hij zijn dramatische vrije kür enigszins door én deed hij zowaar nog een aanval op het podium. Maar Chen strandde op plaats 5.

    Viervoudige sprongen zijn voor Hendrickx (nog) niet weggelegd, maar onze 25-jarige landgenoot legde wel een gave oefening op het ijs, waarmee hij maar net onder zijn persoonlijke record bleef. Hendrickx kan er duidelijk mee leven.

    Hanyu zoals Button

    De strijd om de titel werd uiteindelijk niet al te spannend. Yuzuru Hanyu kon zijn zenuwen de baas blijven en schaatste na Chen de beste vrije kür. Zijn landgenoot Shoma Uno kon zijn achternaam niet waarmaken, hij werd tweede. De Spanjaard Javier Fernandez vermeed een Aziatisch podium door de Chinees Jin net voor te blijven.

    Hanyu vierde zijn nieuwe triomf met de karrenvracht beertjes van Winnie de Poeh, zijn favoriete teddybeer, die op het ijs werd gegooid. Hij volgt zichzelf op op de Spelen en dat was niet meer gebeurd sinds Dick Button in 1952.

    Uitslag kunstschaatsen mannen
      KORTVRIJTOTAAL
    1.Yuzuru Hanyu (Jap)111,68206,17317,85
    2.Shoma Uno (Jap)104,17202,73306,90
    3.Javier Fernandez (Spa)107,58197,66305,24
    4.Boyang Jin (Chn)103,32194,45297,77
    5.Nathan Chen (VS)82,27215,08297,35
    6.Vincent Zhou (VS)84,53192,16276,69
    7.Dmitri Aliev (OAR)98,98168,53267,51
    8.Michail Koljada (OAR)86,69177,56264,25
    9.Patrick Chan (Can)90,01173,42263,43
    10.Adam Rippon (VS)87,95171,41259,36
    14.Jorik Hendrickx84,74164,21248,95

    VIDEO: De gouden kür van Hanyu

    Tranen van geluk bij Hanyu