• home
 • video
 • pas verschenen

  Voorzitter: "Barcelona wil in La Liga blijven spelen"

  De Clasico komt voorlopig niet in gevaar.

  Barcelona is niet van plan om La Liga te verlaten, ook niet als Catalonië onafhankelijk zou worden. Dat heeft voorzitter Josep Bartomeu gezegd op de raad van bestuur. "We vragen respect voor Barcelona en de pluraliteit en de verschillende meningen van onze leden."

  De "Clasico" tussen Barcelona en Real Madrid is jaarlijks wereldwijd de best bekeken voetbalwedstrijd. Maar door de politieke situatie in Spanje werd er gevreesd dat de Catalaanse club eventueel uit de Spaanse competitie zou stappen.

  Die geruchten drukt de voorzitter nu zelf de kop in. "Deze club mag niet misbruikt worden voor politieke doeleinden. We vragen respect voor deze club en de pluraliteit en de verschillende meningen van al onze leden."

  "Het is zeker onze intentie om in La Liga te blijven spelen. Onze deelname aan de competitie is op dit moment gegarandeerd."

  De voorzitter zei ook nog dat de onderhandelingen over een naamsponsor voor Camp Nou goed verlopen. "We zullen er meer aan verdienen dan we gehoopt hadden."