• home
 • video
 • pas verschenen

  Technisch directeur Duitse amateurclub moet opkrassen na nazigroet

  Z'n nazigroet komt Bert Ehm duur te staan.

  "Sieg Heil" roepen tijdens een persconferentie. Zelf noemde technisch directeur Bert Ehm het een "slip of the tongue", maar bij Teutonia 05 konden ze er niet mee lachen. De Duitse amateurclub uit Hamburg zette Ehm aan de deur.

  De 70-jarige Ehm, die in zijn carrière ook lange tijd coach was, riep aan het einde van een persconferentie plotseling en zonder duidelijke aanleiding "Sieg Heil". Nadat er beelden opgedoken waren van het pijnlijke incident, zag Teutonia 05 zich genoodzaakt om de samenwerking met Ehm stop te zetten.

  "Heel ons team veroordeelt racisme, fascisme en nationalistisch gedachtegoed ten zeerste", luidt het op de clubsite. "Daarom nemen we met onmiddellijke ingang afscheid van Ehm. De twee woorden die hij riep hebben in onze club geen plaats."

  Ehm bood na het voorval ook zelf zijn excuses aan. De technisch directeur distantieerde zich van zijn uitspraak en noemde het een 'slip of the tongue'.

  Bekijk het pijnlijke voorval (rond 7'30"):