Ronde van Italië: erelijst

zo 30/05/2010 - 17:51

De erelijst van de Giro na de oorlog

jaarwinnaartweedederdebeste Belg (plaats)
2016Nibali (Ita)Chaves (Col)Valverde (Spa)Monfort (15e)
2015Contador (Spa)Aru (Ita)Landa (Spa)Monfort (11e)
2014Quintana (Col)Uran (Col)Aru (Ita)Monfort (14e)
2013Nibali (Ita)Uran (Col)Evans (Aus)De Greef (21e)
2012Hesjedal (Can)Rodriguez (Spa)De GendtDe Gendt (3e)
2011Scarponi (Ita)Nibali (Ita)Gadret (Fra)Bakelants (22e)
2010Basso (Ita)Arroyo (Spa)Nibali (Ita)De Greef (21e)
2009Mensjov (Rus)Di Luca (Ita)Pellizotti (Ita)Seeldraeyers (14e)
2008Contador (Spa)Ricco (Ita)Bruseghin (Ita)Van den Broeck (7e)
2007Di Luca (Ita)A.Schleck (Lux)Mazzoleni (Ita)Aerts (20e)
2006Basso (Ita)J.E.Gutierrez (Spa)Simoni (Ita)Van Huffel (17e)
2005Savoldelli (Ita)Simoni (Ita)Rujano (Ven)Van Huffel (11e)
2004Cunego (Ita)Gontsjar (Oek)Simoni (Ita)Brandt (14e)
2003Simoni (Ita)Garzelli (Ita)Popovytsj (Oek)Stremersch (69e)
2002Savoldelli (Ita)Hamilton (VS)Caucchioli (Ita)R.Verbrugghe (9e)
2001Simoni (Ita)Olano (Spa)U.Osa (Spa)Brandt (42e)
2000Garzelli (Ita)Casagrande (Ita)Simoni (Ita)---
1999Gotti (Ita)Savoldelli (Ita)Simoni (Ita)Van Dyck (116e)
1998Pantani (Ita)Tonkov (Rus)Guerini (Ita)---
1997Gotti (Ita)Tonkov (Rus)Guerini (Ita)Merckx (19e)
1996Tonkov (Rus)Zaina (Ita)Olano (Spa)---
1995Rominger (Zwi)Berzin (Rus)Oegroemov (Let)Van den Abbeele (121e)
1994Berzin (Rus)Pantani (Ita)Indurain (Spa)Dernies (81e)
1993Indurain (Spa)Oegroemov (Let)Chiappucci (Ita)Van Lancker (68e)
1992Indurain (Spa)Chiappucci (Ita)Chioccioli (Ita)Emonds (45e)
1991Chioccioli (Ita)Chiappucci (Ita)Lelli (Ita)Emonds (128e)
1990Bugno (Ita)Mottet (Fra)Giovanetti (Ita)P.Jacobs (68e)
1989Fignon (Fra)Giupponi (Ita)Hampsten (VS)Criquielion (7e)
1988Hampsten (VS)Breukink (Ned)Zimmermann (Zwi)Nulens (17e)
1987Roche (Ier)Millar (GBr)Breukink (Ned)Schepers (12e)
1986Visentini (Ita)Saronni (Ita)Moser (Ita)Van Lancker (14e)
1985Hinault (Fra)Moser (Ita)LeMond (VS)Van Impe (13e)
1984Moser (Ita)Fignon (Fra)Argentin (Ita)Van Impe (7e)
1983Saronni (Ita)Visentini (Ita)Fernandez (Spa)Van Impe (9e)
1982Hinault (Fra)Prim (Zwe)Contini (Ita)Van Impe (4e)
1981Battaglin (Ita)Prim (Zwe)Saronni (Ita)Vandenbrande (46e)
1980Hinault (Fra)Panizza (Ita)Battaglin (Ita)De Witte (21e)
1979Saronni (Ita)Moser (Ita)Johansson (Zwe)De Witte (17e)
1978De MuynckBaronchelli (Ita)Moser (Ita)De Muynck (1e)
1977PollentierMoser (Ita)Baronchelli (Ita)Pollentier (1e)
1976Gimondi (Ita)De MuynckBertoglio (Ita)De Muynck (2e)
1975Bertoglio (Ita)Galdos (Spa)Gimondi (Ita)R.De Vlaeminck (4e)
1974MerckxBaronchelli (Ita)Gimondi (Ita)Merckx (1e)
1973MerckxGimondi (Ita)Battaglin (Ita)Merckx (1e)
1972MerckxFuente (Spa)Galdos (Spa)Merckx (1e)
1971Petterson (Zwe)Van SpringelColombo (Ita)Van Springel (2e)
1970MerckxGimondi (Ita)Van den BosscheMerckx (1e)
1969Gimondi (Ita)Michelotto (Ita)Zilioli (Ita)Van Vlierberghe (38e)
1968MerckxAdorni (Ita)Gimondi (Ita)Merckx (1e)
1967Gimondi (Ita)Balmamion (Ita)Anquetil (Fra)Merckx (9e)
1966Motta (Ita)Zilioli (Ita)Anquetil (Fra)Huysmans (17e)
1965Adorni (Ita)Zilioli (Ita)Gimondi (Ita)Brands (15e)
1964Anquetil (Fra)Zilioli (Ita)De Rosso (Ita)Vyncke (31e)
1963Balmamion (Ita)Adorni (Ita)Zancanaro (Ita)---
1962Balmamion (Ita)Massignan (Ita)Defilippis (Ita)Desmet (10e)
1961Pambianco (Ita)Anquetil (Fra)Suarez (Ita)Van Looy (7e)
1960Anquetil (Fra)Nencini (Ita)Gaul (Lux)Hoevenaers (5e)
1959Gaul (Lux)Anquetil (Fra)Ronchini (Ita)Van Looy (4e)
1958Baldini (Ita)BrankartGaul (Lux)Brankart (2e)
1957Nencini (Ita)Bobet (Fra)Baldini (Ita)Impanis (7e)
1956Gaul (Lux)Magni (Ita)Coletto (Ita)Brankart (7e)
1955Magni (Ita)Coppi (Ita)Nencini (Ita)Keteleer (59e)
1954Clerici (Zwi)Koblet (Zwi)Assirelli (Ita)Couvreur (30e)
1953Coppi (Ita)Koblet (Zwi) Fornara (Ita)Ockers (6e)
1952Coppi (Ita)Magni (Ita)Kubler (Zwi)Ockers (6e)
1951Magni (Ita)Van SteenbergenKubler (Zwi)Van Steenbergen (2e)
1950Koblet (Zwi)Bartali (Ita)Martini (Ita)Keteleer (42e)
1949Coppi (Ita)Bartali (Ita)Cottur (Ita)Jomaux (20e)
1948Magni (Ita)Cecchi (Ita)Cottur (Ita)---
1947Coppi (Ita)Bartali (Ita)Bresci (Ita)---
1946Bartali (Ita)Coppi (Ita)Ortelli (Ita)---

De winnaars voor de oorlog

winnaarbeste Belg
1909Luigi Ganna---
1910Carlo Galetti---
1911Carlo Galetti---
1912"Atala" (ploeg)---
1913Carlo Oriani---
1914Alfonso Calzolari---
1915-1918(geen editie)
1919Costante GirardengoMarcel Buysse (3e)
1920Gaetano BelloniMarcel Buysse (6e)
1921Giovanni BruneroLucien Buysse (4e)
1922Giovanni Brunero---
1923Costante Girardengo---
1924Giuseppe Enrici---
1925Alfredo Binda---
1926Giovanni Brunero---
1927Alfredo Binda---
1928Alfredo Binda---
1929Alfredo Binda---
1930Luigi Marchisio---
1931Francesco CamussoD'Adam (56e)
1932Antonio PesentiJoseph Demuysere (2e)
1933Alfredo BindaJoseph Demuysere (2e)
1934Learco GuerraJoseph Demuysere (11e)
1935Vasco BergamaschiJoseph Demuysere (40e)
1936Gino Bartali---
1937Gino BartaliDeloor (31e)
1938Giovanni ValettiChristiaens (13e)
1939Giovanni ValettiVan Oppen (30e)
1940Fausto Coppi---