Sagan doorbreekt Spaanse hegemonie en is eindwinnaar WorldTour

za 01/10/2016 - 22:01 Voor het eerst in vijf jaar is de WorldTour geen prooi geworden voor een Spanjaard. Peter Sagan scoorde in 2016 zwaar in de Ronde van Vlaanderen, Gent-Wevelgem, de Tour en de Canadese koersen. Greg Van Avermaet is op de zesde plaats de beste Belg, Sep Vanmarcke eindigt 18e. Movistar is voor het vierde jaar op een rij het beste team, terwijl Spanje het landenklassement won, voor het 5e jaar op een rij al.

Stand ranglijsten 2016

Het individuele eindklassement

Ranking Vorige Renner   Team Punten
1 1 SAGAN Peter SVK19900126 TINKOFF (TNK) 669
2 2 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander COL19900204 MOVISTAR TEAM (MOV) 609
3 3 FROOME Christopher GBR19850520 TEAM SKY (SKY) 564
4 6 VALVERDE BELMONTE Alejandro ESP19800425 MOVISTAR TEAM (MOV) 436
5 4 CONTADOR VELASCO Alberto ESP19821206 TINKOFF (TNK) 428
6 5 VAN AVERMAET Greg BEL19850517 BMC RACING TEAM (BMC) 420
7 7 PORTE Richie AUS19850130 BMC RACING TEAM (BMC) 394
8 8 BARDET Romain FRA19901109 AG2R LA MONDIALE (ALM) 374
9 11 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban COL19900117 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 351
10 9 MARTIN Daniel IRL19860820 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 280
11 10 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP19890204 MOVISTAR TEAM (MOV) 270
12 12 NIBALI Vincenzo ITA19841114 ASTANA PRO TEAM (AST) 241
13 13 ZAKARIN Ilnur RUS19890915 TEAM KATUSHA (KAT) 239
14 14 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL19871210 TEAM SKY (SKY) 234
15 15 KRISTOFF Alexander NOR19870705 TEAM KATUSHA (KAT) 229
16 16 RODRIGUEZ OLIVER Joaquim ESP19790512 TEAM KATUSHA (KAT) 211
17 17 PINOT Thibaut FRA19900529 FDJ (FDJ) 206
18 18 VANMARCKE Sep BEL19880728 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ) 201
19 19 FARIA DA COSTA Rui Alberto POR19861005 LAMPRE - MERIDA (LAM) 194
20 20 BETTIOL Alberto ITA19931029 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 185
21 21 MATTHEWS Michael AUS19900926 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 184
22 22 CANCELLARA Fabian SUI19810318 TREK - SEGAFREDO (TFS) 176
23 23 NAESEN Oliver BEL19900916 IAM CYCLING (IAM) 162
24 24 MOLLEMA Bauke NED19861126 TREK - SEGAFREDO (TFS) 160
25 25 DEMARE Arnaud FRA19910826 FDJ (FDJ) 154
26 26 JUNGELS Bob LUX19920922 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 153
27 27 DUMOULIN Tom NED19901111 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA) 149
28 28 POELS Wout NED19871001 TEAM SKY (SKY) 148
29 29 ALAPHILIPPE Julian FRA19920611 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 146
30 35 BARGUIL Warren FRA19911028 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA) 144
31 30 YATES Adam GBR19920807 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 144
32 73 URAN URAN Rigoberto COL19870126 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 137
33 31 TALANSKY Andrew USA19881123 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 132
34 32 WELLENS Tim BEL19910510 LOTTO SOUDAL (LTS) 130
35 33 SANCHEZ GONZALEZ Samuel ESP19780205 BMC RACING TEAM (BMC) 130
36 34 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE - MERIDA (LAM) 129
37 36 THOMAS Geraint GBR19860525 TEAM SKY (SKY) 121
38 37 STANNARD Ian GBR19870525 TEAM SKY (SKY) 120
39 38 GERRANS Simon AUS19800516 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 119
40 39 KRUIJSWIJK Steven NED19870607 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ) 118
41 40 PANTANO GOMEZ Jarlinson COL19881119 IAM CYCLING (IAM) 115
42 41 EWAN Caleb AUS19940711 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 111
43 109 ROSA Diego ITA19890327 ASTANA PRO TEAM (AST) 110
44 42 MAJKA Rafal POL19890912 TINKOFF (TNK) 110
45 43 LOPEZ MORENO Miguel Angel COL19940204 ASTANA PRO TEAM (AST) 109
46 44 KWIATKOWSKI Michal POL19900602 TEAM SKY (SKY) 108
47 45 TERPSTRA Niki NED19840518 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 108
48 46 FELLINE Fabio ITA19900329 TREK - SEGAFREDO (TFS) 108
49 47 FORMOLO Davide ITA19921025 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 108
50 48 ALBASINI Michael SUI19801220 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 106
51 49 VAN GARDEREN Tejay USA19880812 BMC RACING TEAM (BMC) 104
52 50 YATES Simon GBR19920807 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 101
53 51 HAYMAN Mathew AUS19780420 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 100
54 52 DEGENKOLB John GER19890107 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA) 98
55 53 SWIFT Ben GBR19871105 TEAM SKY (SKY) 92
56 54 GREIPEL André GER19820716 LOTTO SOUDAL (LTS) 92
57 55 ROELANDTS Jurgen BEL19850702 LOTTO SOUDAL (LTS) 90
58 56 NIZZOLO Giacomo ITA19890130 TREK - SEGAFREDO (TFS) 90
59 57 FERNANDEZ Ruben ESP19910301 MOVISTAR TEAM (MOV) 88
60 58 STYBAR Zdenek CZE19851211 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 88
61 59 KREUZIGER Roman CZE19860506 TINKOFF (TNK) 86
62 60 GALLOPIN Tony FRA19880524 LOTTO SOUDAL (LTS) 85
63 61 MEINTJES Louis RSA19920221 LAMPRE - MERIDA (LAM) 85
64 62 REICHENBACH Sébastien SUI19890528 FDJ (FDJ) 84
65 63 KITTEL Marcel GER19880511 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 81
66 64 BOONEN Tom BEL19801015 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 80
67 65 ATAPUMA HURTADO Darwin COL19880115 BMC RACING TEAM (BMC) 80
68 66 CAVENDISH Mark GBR19850521 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 80
69 67 BOASSON HAGEN Edvald NOR19870517 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 79
70 68 DE LA CRUZ MELGAREJO David ESP19890506 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 77
71 69 KELDERMAN Wilco NED19910325 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ) 74
72 70 HAUSSLER Heinrich AUS19840225 IAM CYCLING (IAM) 72
73 71 MCCARTHY Jay AUS19920908 TINKOFF (TNK) 68
74 72 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC19860829 MOVISTAR TEAM (MOV) 68
75 74 BENOOT Tiesj BEL19940311 LOTTO SOUDAL (LTS) 66
76 75 VALGREN Michael DEN19920207 TINKOFF (TNK) 60
77 76 BRAMBILLA Gianluca ITA19870822 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 60
78 77 SPILAK Simon SLO19860623 TEAM KATUSHA (KAT) 60
79 111 GESINK Robert NED19860531 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ) 59
80 78 ROUX Anthony FRA19870418 FDJ (FDJ) 56
81 188 VILLELLA Davide ITA19910627 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 54
82 80 WOODS Michael CAN19861012 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 54
83 79 VAN EMDEN Jos NED19850218 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ) 54
84 81 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP19810905 MOVISTAR TEAM (MOV) 54
85 82 HAAS Nathan AUS19890312 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 53
86 83 KUZNETSOV Viacheslav RUS19890624 TEAM KATUSHA (KAT) 50
87 84 ROWE Luke GBR19900310 TEAM SKY (SKY) 50
88 85 GAVIRIA RENDON Fernando COL19940819 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 48
89 86 VAN POPPEL Danny NED19930726 TEAM SKY (SKY) 44
90 87 SCARPONI Michele ITA19790925 ASTANA PRO TEAM (AST) 43
91 88 MEERSMAN Gianni BEL19851205 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 42
92 89 VISCONTI Giovanni ITA19830113 MOVISTAR TEAM (MOV) 41
93 90 TRENTIN Matteo ITA19890802 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 41
94 91 VAN BAARLE Dylan NED19920521 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 40
95 92 ERVITI Imanol ESP19831115 MOVISTAR TEAM (MOV) 40
96 93 BENNETT George NZL19900407 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ) 40
97 94 SIUTSOU Kanstantsin BLR19820809 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 40
98 95 FRANK Mathias SUI19861209 IAM CYCLING (IAM) 39
99 97 CUMMINGS Stephen GBR19810319 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 38
100 96 ARNDT Nikias GER19911118 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA) 38
101 98 NIELSEN Magnus Cort DEN19930116 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 37
102 99 ARU Fabio ITA19900703 ASTANA PRO TEAM (AST) 36
103 100 NIEVE ITURALDE Mikel ESP19840526 TEAM SKY (SKY) 36
104 101 DE GENDT Thomas BEL19861106 LOTTO SOUDAL (LTS) 36
105 102 GROENEWEGEN Dylan NED19930621 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ) 34
106 103 FUGLSANG Jakob DEN19850322 ASTANA PRO TEAM (AST) 34
107 104 POZZOVIVO Domenico ITA19821130 AG2R LA MONDIALE (ALM) 32
108 105 DUPONT Hubert FRA19801113 AG2R LA MONDIALE (ALM) 32
109 106 STUYVEN Jasper BEL19920417 TREK - SEGAFREDO (TFS) 31
110 108 WARBASSE Lawrence USA19900628 IAM CYCLING (IAM) 30
111 107 SIEBERG Marcel GER19820430 LOTTO SOUDAL (LTS) 30
112 110 ROGLIC Primož SLO19891029 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ) 30
113 112 DRUCKER Jean-Pierre LUX19860903 BMC RACING TEAM (BMC) 26
114 113 MONFORT Maxime BEL19830114 LOTTO SOUDAL (LTS) 24
115 114 BOOM Lars NED19851230 ASTANA PRO TEAM (AST) 22
116 115 MOSCON Gianni ITA19940420 TEAM SKY (SKY) 22
117 116 RENSHAW Mark AUS19821022 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 22
118 117 ZEITS Andrey KAZ19861214 ASTANA PRO TEAM (AST) 22
119 128 LATOUR Pierre FRA19931012 AG2R LA MONDIALE (ALM) 22
120 118 PERAUD Jean-Christophe FRA19770522 AG2R LA MONDIALE (ALM) 22
121 119 VALLS FERRI Rafael ESP19870625 LOTTO SOUDAL (LTS) 21
122 120 HERMANS Ben BEL19860608 BMC RACING TEAM (BMC) 21
123 121 SARAMOTINS Aleksejs LAT19820408 IAM CYCLING (IAM) 20
124 122 LAGUTIN Sergey RUS19810114 TEAM KATUSHA (KAT) 20
125 124 SANCHEZ GIL Luis Leon ESP19831124 ASTANA PRO TEAM (AST) 19
126 123 VANGENECHTEN Jonas BEL19860916 IAM CYCLING (IAM) 19
127 125 CARDOSO Andre Fernando S. Martins POR19840903 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 18
128 126 SILIN Egor RUS19880625 TEAM KATUSHA (KAT) 18
129 127 MODOLO Sacha ITA19870619 LAMPRE - MERIDA (LAM) 18
130 129 BENNATI Daniele ITA19800924 TINKOFF (TNK) 18
131 130 BONIFAZIO Niccolo ITA19931029 TREK - SEGAFREDO (TFS) 17
132 131 HOLST ENGER Sondre NOR19931217 IAM CYCLING (IAM) 16
133 132 ROLLAND Pierre FRA19861010 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 16
134 134 KEUKELEIRE Jens BEL19881123 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 16
135 138 TAARAMAE Rein EST19870424 TEAM KATUSHA (KAT) 16
136 135 CONTI Valerio ITA19930330 LAMPRE - MERIDA (LAM) 16
137 136 MOSER Moreno ITA19901225 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 16
138 137 GENIEZ Alexandre FRA19880416 FDJ (FDJ) 16
139 133 KLUGE Roger GER19860205 IAM CYCLING (IAM) 16
140 139 CATALDO Dario ITA19850317 ASTANA PRO TEAM (AST) 15
141 140 RICHEZE Maximiliano Ariel ARG19830307 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 15
142 141 HOELGAARD Daniel NOR19930701 FDJ (FDJ) 14
143 142 DENNIS Rohan AUS19900528 BMC RACING TEAM (BMC) 14
144 143 IMPEY Daryl RSA19841206 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 14
145 144 VIVIANI Elia ITA19890207 TEAM SKY (SKY) 14
146 145 ELISSONDE Kenny FRA19910722 FDJ (FDJ) 13
147 147 MONTAGUTI Matteo ITA19840106 AG2R LA MONDIALE (ALM) 12
148 146 CLEMENT Stef NED19820924 IAM CYCLING (IAM) 12
149 149 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan ESP19870427 MOVISTAR TEAM (MOV) 12
150 148 PAUWELS Serge BEL19831121 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 12
151 234 DE MARCHI Alessandro ITA19860519 BMC RACING TEAM (BMC) 11
152 150 MORABITO Steve SUI19830130 FDJ (FDJ) 11
153 151 VUILLERMOZ Alexis FRA19880601 AG2R LA MONDIALE (ALM) 11
154 152 SLAGTER Tom Jelte NED19890701 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 10
155 153 GUARNIERI Jacopo ITA19870814 TEAM KATUSHA (KAT) 10
156 154 CRADDOCK Lawson USA19920220 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 10
157 155 DEVENYNS Dries BEL19830722 IAM CYCLING (IAM) 10
158 157 KONIG Leopold CZE19871115 TEAM SKY (SKY) 10
159 156 HOFLAND Moreno NED19910831 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ) 10
160 158 BAKELANTS Jan BEL19860214 AG2R LA MONDIALE (ALM) 9
161 161 WYSS Danilo SUI19850826 BMC RACING TEAM (BMC) 9
162 160 TCATEVICH Aleksei RUS19890705 TEAM KATUSHA (KAT) 9
163 159 BRANDLE Matthias AUT19891207 IAM CYCLING (IAM) 9
164 162 CHERNETSKI Sergei RUS19900409 TEAM KATUSHA (KAT) 8
165 163 HENAO GOMEZ Sebastian COL19930805 TEAM SKY (SKY) 8
166 167 THEUNS Edward BEL19910430 TREK - SEGAFREDO (TFS) 8
167 166 ROVNY Ivan RUS19870930 TINKOFF (TNK) 8
168 164 BOUET Maxime FRA19861103 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 8
169 165 DOMONT Axel FRA19900807 AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
170 168 VAKOC Petr CZE19920711 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 7
171 172 HERRADA LOPEZ Jesus ESP19900726 MOVISTAR TEAM (MOV) 7
172 170 CIMOLAI Davide ITA19890813 LAMPRE - MERIDA (LAM) 7
173 169 BODNAR Maciej POL19850307 TINKOFF (TNK) 7
174 171 DOWSETT Alex GBR19881003 MOVISTAR TEAM (MOV) 7
175 173 VLIEGEN Loic BEL19931220 BMC RACING TEAM (BMC) 6
176 174 ROCHE Nicolas IRL19840703 TEAM SKY (SKY) 6
177 175 BEVIN Patrick NZL19910215 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 6
178 182 LANDA MEANA Mikel ESP19891213 TEAM SKY (SKY) 6
179 176 MEZGEC Luka SLO19880627 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 6
180 178 LUTSENKO Alexey KAZ19920907 ASTANA PRO TEAM (AST) 6
181 180 LUDVIGSSON Tobias SWE19910222 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA) 6
182 177 PIBERNIK Luka SLO19931023 LAMPRE - MERIDA (LAM) 6
183 179 SANTOS SIMOES OLIVEIRA Nelson Filipe POR19890306 MOVISTAR TEAM (MOV) 6
184 181 MARTINELLI Davide ITA19930531 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 6
185 183 DEBUSSCHERE Jens BEL19890828 LOTTO SOUDAL (LTS) 5
186 187 COPPEL Jerome FRA19860806 IAM CYCLING (IAM) 5
187 185 SBARAGLI Kristian ITA19900508 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 5
188 184 LAENGEN Vegard Stake NOR19890207 IAM CYCLING (IAM) 5
189 186 REZA Kévin FRA19880518 FDJ (FDJ) 5
190 196 GILBERT Philippe BEL19820705 BMC RACING TEAM (BMC) 4
191 189 ZUBELDIA AGIRRE Haimar ESP19770401 TREK - SEGAFREDO (TFS) 4
192 195 PUCCIO Salvatore ITA19890831 TEAM SKY (SKY) 4
193 191 PREIDLER Georg AUT19900617 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA) 4
194 194 DOMBROWSKI Joseph Lloyd USA19910512 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 4
195 190 PORSEV Alexander RUS19860221 TEAM KATUSHA (KAT) 4
196 192 KING Benjamin USA19890322 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 4
197 193 DURASEK Kristijan CRO19870726 LAMPRE - MERIDA (LAM) 4
198 197 LE BON Johan FRA19901003 FDJ (FDJ) 4
199 198 VAN DER SANDE Tosh BEL19901128 LOTTO SOUDAL (LTS) 3
200 200 OSS Daniel ITA19870113 BMC RACING TEAM (BMC) 2
201 199 MORKOV Michael DEN19850430 TEAM KATUSHA (KAT) 2
202 201 SÜTTERLIN Jasha GER19921104 MOVISTAR TEAM (MOV) 2
203 202 MARTIN Tony GER19850423 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 2
204 215 DUMOULIN Samuel FRA19800820 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
205 206 BERHANE Natnael ERI19910105 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 2
206 205 DURBRIDGE Luke AUS19910409 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 2
207 214 CLARKE Simon AUS19860718 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 2
208 203 ANACONA GOMEZ Winner COL19880811 MOVISTAR TEAM (MOV) 2
209 218 BROWN Nathan USA19910707 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 2
210 212 CAMPENAERTS Victor BEL19911028 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ) 2
211 217 HOWARD Leigh AUS19891018 IAM CYCLING (IAM) 2
212 213 VENTER Jaco RSA19870213 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 2
213 207 GOGL Michael AUT19931104 TINKOFF (TNK) 2
214 208 FRAILE MATARRANZ Omar ESP19900717 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 2
215 216 BLYTHE Adam GBR19891001 TINKOFF (TNK) 2
216 209 DILLIER Silvan SUI19900803 BMC RACING TEAM (BMC) 2
217 204 WIPPERT Wouter NED19900814 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 2
218 210 CATTANEO Mattia ITA19901025 LAMPRE - MERIDA (LAM) 2
219 211 LAMPAERT Yves BEL19910410 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 2
220 219 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka ESP19871007 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
221 223 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU19880130 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 1
222 222 ELMIGER Martin SUI19780923 IAM CYCLING (IAM) 1
223 221 VERONA QUINTANILLA Carlos ESP19921104 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE) 1
224 230 SERRY Pieter BEL19881121 ETIXX - QUICK STEP (EQS) 1
225 229 VAN ASBROECK Tom BEL19900419 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ) 1
226 232 BATTAGLIN Enrico ITA19891117 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ) 1
227 233 WAEYTENS Zico BEL19910929 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA) 1
228 231 MANZIN Lorenzo FRA19940726 FDJ (FDJ) 1
229 227 KUMP Marko SLO19880909 LAMPRE - MERIDA (LAM) 1
230 220 VAN POPPEL Boy NED19880118 TREK - SEGAFREDO (TFS) 1
231 224 HAGA Chad USA19880826 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA) 1
232 235 KOREN Kristijan SLO19861125 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT) 1
233 226 VOROBYEV Anton RUS19901012 TEAM KATUSHA (KAT) 1
234 228 DE BIE Sean BEL19911003 LOTTO SOUDAL (LTS) 1
235 225 GOUGEARD Alexis FRA19930305 AG2R LA MONDIALE (ALM) 1

WorldTour Ranking teams

Rank Prev. Team (Code) Nat. + Birthdate Country Points
1 1 MOVISTAR TEAM (MOV)   ESP 1471
2 2 TINKOFF (TNK)   RUS 1361
3 3 TEAM SKY (SKY)   GBR 1187
4 4 BMC RACING TEAM (BMC)   USA 1128
5 5 ORICA-BIKEEXCHANGE (OBE)   AUS 909
6 6 TEAM KATUSHA (KAT)   RUS 789
7 7 ETIXX - QUICK STEP (EQS)   BEL 775
8 9 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM (CDT)   USA 616
9 8 TREK - SEGAFREDO (TFS)   USA 565
10 12 ASTANA PRO TEAM (AST)   KAZ 539
11 10 FDJ (FDJ)   FRA 516
12 11 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)   NED 506
13 15 AG2R LA MONDIALE (ALM)   FRA 482
14 13 LOTTO SOUDAL (LTS)   BEL 463
15 14 LAMPRE - MERIDA (LAM)   ITA 442
16 17 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)   GER 435
17 16 IAM CYCLING (IAM)   SUI 418
18 18 TEAM DIMENSION DATA (DDD)   RSA 290

WorldTour-ranking landen

Ranking Vorige Land Nat. + Birthdate Punten
1 1 SPAIN   1475
2 2 COLOMBIA   1446
3 3 GREAT BRITAIN   1050
4 5 FRANCE   1024
5 4 BELGIUM   1003
6 6 AUSTRALIA   908
7 7 ITALY   773
8 8 NETHERLANDS   683
9 9 SLOVAKIA   669
10 10 SWITZERLAND   416
11 11 NORWAY   343
12 12 GERMANY   339
13 13 RUSSIA   336
14 14 IRELAND   286
15 15 UNITED STATES   280
16 16 POLAND   225
17 17 PORTUGAL   218
18 18 CZECH REPUBLIC   191
19 19 LUXEMBOURG   179
20 20 DENMARK   133
21 21 SLOVENIA   103
22 22 SOUTH AFRICA   101
23 23 COSTA RICA   68
24 24 CANADA   54
25 25 NEW ZEALAND   46
26 26 BELARUS   40
27 27 KAZAKHSTAN   28
28 28 LATVIA   20
29 29 ESTONIA   16
30 30 ARGENTINA   15
31 31 AUSTRIA   15
32 32 SWEDEN   6
33 33 CROATIA   4
34 34 ERITREA   2
35 35 LITHUANIA   1


 

Voor de landenranking komen enkel de beste vijf renners uit de individuele ranking in aanmerking.

In 2015 en 2016 was Alejandro Valverde de eindwinnaar, daarvoor ging de WorldTour-eindzege twee keer naar Joaquim Rodriguez. In 2011 was Philippe Gilbert de allereerste eindwinnaar.

Puntentelling

De verschillende wedstrijden van de wereldkalender worden ingeschaald in vier verschillende categorieën. Hoe hoger de categorie, hoe meer punten je krijgt bij winst.

Categorie 1 (200 punten):

  • Tour de France
  • WK ploegentijdrit

Categorie 2 (170 punten):

  • Giro
  • Vuelta

Categorie 3 (100 punten):

  • Eendagswedstrijden: Milaan-Sanremo, Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik, Ronde van Lombardije
  • Rittenkoersen: Tour Down Under, Parijs-Nice, Tirreno-Adriatico, Ronde van Catalonië, Ronde van het Baskenland, Ronde van Romandië, Dauphiné, Ronde van Zwitserland, Ronde van Polen, Eneco Tour, Ronde van Peking

Categorie 4 (80 punten):

  • Eendagswedstrijden: E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Amstel Gold Race, Waalse Pijl, Clasica San Sebastian, Vattenfall Cyclassics, GP Plouay, GP van Québec, GP van Montreal